CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Uzmanlar açıkladı: Kripto para piyasası çöktüğünde nasıl ayakta kalınır?

kripto para haber coinajans

Küresel pazarlar koronavirüs pandemisinin yarattığı panikle sarsılırken, Bitcoin de %40’lık bir fiyat düşüşü yaşadı. Önde gelen piyasa analisti Naeem Aslam ve kıdemli trader Charlie Burton, Cointelegraph’a kripto para piyasalarındaki son kan banyosu ile ilgili fikirlerini ve hayatta kalma stratejilerini anlattı.

“Geleneksel varlıklardaki marj çağrılarından kurtulmak için biraz Bitcoin tasfiye edilmeli.”

Naeem Aslam, koronavirüsten doğan panik havası ışığında hisse senetleri ve Bitcoin’in son çöküşüyle ilgili şöyle söyledi:

Kendilerini geleneksel varlıklardaki marj çağrılarından kurtarmak için Bitcoin gibi diğer varlıklardaki konumlarının bir kısmını tasfiye etmekten başka seçenekleri yok.

Charlie de benzer bir görüş paylaştı:

Herkes özkaynak portföylerini kaybettiğinde, zararlarının bir kısmını telafi etmek için iyi giden varlıklarını satmaya başlıyor.

“BTC için güzel günler yakın.”

Her iki analist de önümüzdeki aylarda Bitcoin’in performansı konusunda iyimser. Naeem, merkez bankalarının dünya çapındaki para politikalarının muazzam bir stres yaşayacağını ve Bitcoin’in temellerinin test edileceğini öngörüyor.

Burton ise Bitcoin çöküşünün olumlu tarafını öne çıkarıyor. Burton’a göre Bitcoin, orta ve uzun vadeli perspektifleri destekliyor. Yine de, her iki analist de daha derin çöküşlerin halen yaşanabileceğine inanıyor.

Aslam:

Geri gelebilir mi? 3 bin doları tekrar ziyaret edebilir mi? Evet, olabilir. Ama yine de bir yıl ila 18 aylık bir süre zarfında zararlarını çoktan kapatmış olacağını öngörüyorum.

“Kripto para piyasasına girmek için volatiliteden yararlanın.”

İki pazar uzmanı da bu çalkantılı dönemlerden en fazla nasıl yararlanılacağı konusunda kişisel stratejilerini paylaştı. Naeem, günlük işlemcilerin piyasaya girmek için büyük volatiliteden yararlanmaları gerektiğine inanıyor. Uzun vadeli yatırımcılar için sabırlı olmayı ve beklemeyi öneriyor.

Charlie Burton oynaklık riski ve risk yönetiminin önemi konusunda uyarıyor:

Ticaret başına maksimum yüzde 1 risk bırakın. Pozisyon boyutunuzu azaltın ve normalde olduğundan daha geniş stoplara sahip olun.

cointelegraph

Kripto para piyasalarındaki son çöküşün 3 büyük avantajı


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Avrupa Birliği kripto paraları düzenlemek için düğmeye bastı TAKİP ET

Binance CEO’sundan Bitcoin halving sonrası fiyat senaryoları

Poloniex TRON tabanlı projeleri davet ediyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası