CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ve Bitcoin 9500 dolar! Altın ise rekor tazeledi TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin uzun bir durgunluğun ardından tekrardan yükselişe geçti ve Bitcoin 9500 doları gördü. Pariteyi daha da yükseltecek gelişmeler yaşanıyor.


Bitcoin 9500 dolar!

Bitcoin uzun süre 9 bin dolar bandında hareket ettikten sonra tekrardan yükselişe geçti. Bitcoin’in pozitif performansı altcoinleri de olumlu etkiliyor. Toplam altcoin piyasası da 100 milyar doların üstüne çıktı.

Bitcoin 9500 dolar Ve Bitcoin 9500 dolar! Altın ise rekor tazeledi

BTC/USD paritesini olumlu yönde etkileyecek dışsal gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. ABD bankalarına kripto para şirketlerine gözetim hizmeti sunmasına izin verildi. Bu sayede ABD’li bankalar 3’üncü taraf olarak kripto paraları saklayarak güvenliğini sağlayabilecek.

koinmedya_brave

ABD bankalarına verilen bu izin ABD’li bankaların kripto para piyasalarına yönelik katı tutumunun değiştiğini gösteriyor. 2019 yılında Bank of America kripto para piyasalarının öncü girişimcileri başta olmak üzere birçok kişi ve işletmenin hesaplarını tek taraflı dondurdu. Bank of America’nın bu kararında ABD regülasyonlarının etkili olduğu düşünülmüştü. Geldiğimizi noktada ise ABD’li bankalara kripto para gözetim izni verilmesi olumlu bir gelişme olarak görülebilir.

Bitcoin lehine gelişen diğer önemli olay ise ABD merkez bankasının yeni teşvik paketi hazırlığı içerisinde olması. Bilindiği üzere ABD’de Korona Salgını tüm şiddeti ile devam ediyor. ABD yönetiminin salgının ekonomi üzerindeki etkilerini minimize etmek için 2 trilyon dolarlık ek teşvik paketi daha çıkarmayı planladığı iddia ediliyor. FED, 2 trilyon dolar daha basarsa Bitcoin talebi daha da artabilir. AB’den de 857 milyar euro’luk teşvik açıklaması geldi.

Kısaca merkez bankaları para basmaya devam ediyor. Genişletici para politikaları ise fiat paraların değer kaybetmesine yol açıyor. Bu süreçte gelirlerindeki aşınmayı önlemek için yatırımcılar altın gibi arzı kolayca arttırılamayan değerli metallere ve emtiaya kayıyor. Bu süreçte Bitcoin de altın gibi başvurulan güvenli limanlardan biri haline gelmeye başladı.

Altındaki artış devam ediyor. Gram altının fiyatı 413 lirayı buldu. Çeyrek altın fiyatı 670 lirayı geçti. Altının ons fiyatı ise 1,878 doları buldu. Aşağıda altın fiyatlarındaki değişimi görüyoruz:

koinmedya_brave

Bitcoin 9500 dolar Ve Bitcoin 9500 dolar! Altın ise rekor tazeledi

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Önde gelen İspanyol bankası, Ripple destekli ödeme sistemini Meksika’ya açıyor

Coin Ajans

ABD, ele geçirdiği Bitcoin’lerle piyasayı tedirgin edebilir mi?

2021’in ilk çeyreğinde Bitcoin fiyatı ne kadar olacak? Analistlerden görüşler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası