CoinAjans.com
Blockchain

VeChain Microsoft ortaklık haberi fiyata yansıdı – VET pump yaptı

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

1980’lerin çok satan oyun kitabından esinlenerek hazırlanan blockchain kart oyunu piyasaya bomba gibi düştü. Vechain Microsoft ortaklık haberi VET piyasasını coşturdu.


VeChain Microsoft ortaklık temelleri

Microsoft’un ana oyun geliştiricisi Eidos ve oyun kitabı şirketi Fabled Lands  1980’lerin çok satan oyun kitabından esinlenerek ortaklaşa blockchain oyunu çıkarıyor.  Aralık basın bültenine göre Jamie Thomson ve Mark Smith tarafından yazılan 1980’lerin çok satan oyun kitabı “The Way of the Tiger” dan esinlenerek bir blockchain kart oyunu piyasaya çıkacak.

Oyunun ismi “Arena of Death” olacak ve oyuncular fantezi temelli kart savaşları yapacak. Tabi ki orijinal oyun kitabı serilerinden de özellikler olacak.

Kart sahipliği garanti

Fabled Lands’in CEO’su olan Thomson blockchain teknolojisi kullanmaya karar verdi. VeChain Microsoft ortaklık temeli de bu karardan sonra şekillendi diyebiliriz. Thomson klasik bir video oyunundan farklı bir şey yapmanın tek yolunun bu olduğunu düşünerek bu kararı verdiğini belirtti ve oyun hakkında bilgiler verdi.

‘Oyun kitabı serisini yeni bir video oyunu formatında yapmayı planladık. Bu yüzden bu yeni blockchain teknolojisi bizim için biçilmez kaftandı. Oyunu oynarken bir kartı aldığınızda gerçekten onun size ait olduğunu bildiğinizi hayal edin. Ya da bir eşya veya becerinin 100 değişik türü olduğunu söylediğimizde gerçekten 100 değişik türü olduğunu bildiğinizi düşünün.’

Şirket ayrıca VeChain blockchaininde takas edilemeyen token (NFT) kullanmayı hedefliyor. Bu sayede oyun içi kazanımlar garanti altında olacak ve destek zincir yönetimiyle eşgüdümlü olacak. Thomson’a göre herhangi bir kripto para prosedürüyle uğraşmadan  VeChain kart oluşturmaya veya oyuniçi eşyalara izin verecek.

Oyun içi blockchain tokenler popülerlik kazanıyor  

Oyun içinde kullanılan tokenler yükselen bir trend olamaya başladı. Blockchain oyunu F1 Delta Time Formula 1 lisansıyla çıkmış ve F1 araba markalı NFT’ler çıkarmıştı. Yine aynı şekilde ETH tabanlı kart oyunu Gods Unchained günde yarım milyon transferle Crypto Kitties NFT’sini kullanmıştı.

BKNZ:VeChain, Çin’in Walmart’ı ile anlaşma imzaladı

VeChain zevkten dört köşe

VeChain dünyanın önde gelen firmalarını teker teker kendine bağlıyor. Son VeChain Microsoft  ortaklık haberi de blockchain teknolojisinin önemini gösteriyor. Bu haberden sonra VET pump yaptı VeChain zevkten dört köşe oldu. Bir sonraki ortaklık haberini merakla bekliyoruz.

BKNZ:VeChain VET nedir ve 1 ayda nasıl %65 pump yaptı?

Kaynak

İlgili Haberler

Dünyanın en büyük 2. bankası CCB blockchain platformu kurdu

Coin Ajans

Merkezi Olmayan Finansman (DeFi) Bir Milyar Dolara Yaklaştı

Coin Ajans

IstanBlock 2020’nin Konuşmacı Listesi Açıklandı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası