CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Veriler Bitcoin Üzerindeki Satış Baskısının Azaldığını Gösteriyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin üzerindeki satış baskısı, son düşüşten sonra borsalardaki BTC arzı düşmeye başladıkça azalıyor.

Santiment’in verilerine göre, borsa çıkışları bir kez daha artmaya başladıkça Bitcoin (BTC) üzerindeki satış baskısı azalıyor.

Borsa çıkışları tipik olarak Bitcoin üzerindeki satış baskısında bir düşüş olduğunu gösteriyor çünkü balinalar veya yüksek net varlığa sahip yatırımcılar, satmak istediklerinde borsalara BTC yatırıyor.

Bu nedenle, borsa çıkışları arttığında, balinaların sahip oldukları BTC’leri borsalardan çıkardığı anlamına geliyor. Bu durum borsalarda satılacak daha az BTC olduğu ve BTC üzerindeki satış baskısını azalttığı anlamına geliyor.

Bitcoin Önemli Bir Kavşakta

Bitcoin, büyük bir ralli görmek veya daha uzun bir konsolidasyon aşamasına geçmek için 20.000 $’ın üzerine çıkması gereken zor bir kavşakta.

Şimdilik Santiment’teki analistler, Bitcoin’in 18.750 $’a geri çekilmesinin, yatırımcıların BTC’lerini borsalardan çıkarmasının teşvik edici bir eğilimle karşılandığını söylüyor.

Percentage of Bitcoin held on exchanges

Ancak borsa arzının düşmesi, satış baskısının yakın vadede yeniden ortaya çıkmayacağını garanti etmez. Balinalar, satmak istediklerinde Bitcoin’i hızlı bir şekilde borsalara yatırabilir. BTC 20 bin dolara yaklaştıkça gerçekleşen şey tam da bu.

Geçen hafta balinaların sürekli satış baskısı, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmesini engelledi.

CryptoQuant’ın Bitcoin Borsa Akışları göstergesi gibi zincir üzerindeki diğer veri noktaları, balinaların borsalara daha fazla BTC yatırmaya devam ettiğini gösteriyor.

Bu nedenle, borsalardaki genel BTC arzı düşüşte olsa da, balinalardan yapılan satışlar BTC üzerindeki satış baskısını artırabilir.

Kurumlar BTC’ye Daha Güveniyor

Bitcoin etrafındaki duyguyu canlandırabilecek bir değişken, kurumlardan BTC’ye sürekli sermaye akışıdır.

MicroStrategy, geçtiğimiz birkaç ay boyunca yaklaşık 425 milyon dolar değerinde satın aldıktan sonra bu hafta Bitcoin’e 50 milyon dolarlık bir yatırım daha açıkladı.

Kurumların Bitcoin’e karşı artan güveninin balinaların satışına karşı koyup bırakmayacağı henüz belli değil. Teknikler ayrıca büyük bir volatilite artışının yaklaştığın işaret ediyor. Bu hareketin bir düzeltmenin yaklaşmakta olduğu veya başka bir rallinin yaklaştığı anlamına gelip gelmeyeceği hala belirsizliğini koruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Madencilerin Bitcoin Fiyatına Etkisi Endişe Edecek Şekilde Düşüyor! Sırada Ne Var?

Milyar Dolarlık Fon Yöneticisinden “Yüz Güldüren” Bitcoin Tahminleri

Tahminleri Tutan Gizemli Analist: Bitcoin’de Sırada Bu Boğa Seviyesi Var!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası