CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Veriler, Silikon Vadisi ve “Akıllı Para”nın Son Bitcoin Rallisinin Arkasında Olduğunu Gösteriyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Google Trend’e olan ilgi “Bitcoin” anahtar kelimesine nispeten düşükken, zincir üzerindeki veriler akıllı paranın BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC), büyük bir yükselişten sonra bile güçlü bir ivme göstermeye devam ediyor. Önemli veri noktaları, yükseliş trendinin son aylarda muhtemelen akıllı parayla beslendiğini gösteriyor. Bu, BTC fiyatı bu ay 15.000 doları aştığı için perakende veya ana akım yatırımcıların büyük ölçüde kenarda kaldığı anlamına geliyor.

2017’de Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’a ulaştığında, perakende talebi zirveye ulaştı. Google Trend verileri yükseldi, ana akım medyanın kapsamı belirgin şekilde arttı ve spot borsa hacimleri, özellikle Güney Kore ve Japonya’daki büyük piyasalarda patladı.

Bu kez, Google Trend’e olan ilgi “Bitcoin” anahtar kelimesine nispeten düşükken, zincir üzerindeki veriler akıllı paranın BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Varlıklı Yatırımcılar Bitcoin Satın Alıyor

Zincir içi analist Willy Woo’ya göre, Bitcoin satın alan çoğunlukla yüksek varlığa sahip yatırımcılar oldu.

Veriler, Silikon Vadisi ve “Akıllı Para”nın Son Bitcoin Rallisinin Arkasında Olduğunu Gösteriyor 7

Balinalar Bitcoin satın aldıklarında, anlaşmaları çoğunlukla tezgah üstü (OTC) piyasası aracılığıyla kolaylaştırırlar. Zamanla, spot ve türev piyasalar, yükselişe balinalar öncülük ederken OTC piyasasının izini sürüyor. Woo bu noktada şu ifadelere yer veriyor:

“Bu ralliyi kim satın alıyor? Akıllı para … Yüksek Net Varlığa Sahip Bireyler. Yukarı doğru büyük bir sıçrama yapan yatırımcılar arasındaki ortalama işlem değerini görebilirsiniz. OTC masaları da bunu görüyor. Bitcoin hala boğa koşusunun gizli aşamasında.”

Balinaların perakende yatırımcılarının önündeki eğilimi iyimser çünkü bu durum, Bitcoin’in hala yeni başlayan boğa aşamasında olduğunu gösteriyor. Yeni perakende ve ana yatırımcılardan gelen büyük sermaye henüz kripto para piyasasına girmedi.

Başka bir Glassnode ölçümleri de benzer bir eğilimi gösteriyor. 100 BTC’den fazla tutan Bitcoin adreslerinin sayısı, 16.271 ile yedi ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Veriler, Silikon Vadisi ve “Akıllı Para”nın Son Bitcoin Rallisinin Arkasında Olduğunu Gösteriyor 9

Yeni Para Akıyor

Son birkaç aydır sürekli olarak Bitcoin satın alan balinalar kendi başına iyimser. Ancak Woo, yeni balinaların sayısının da arttığını vurguladı.

Büyük miktarlarda Bitcoin içeren adreslerin sayısı artarsa, analistler bunu yeni balinalarda genel bir artış olarak görüyor.

Bitcoin biriktiren daha yüksek net varlığa sahip bireylerdeki artış, BTC etrafındaki son kurumsal çılgınlığın başlangıcı ile aynı zamana denk geliyor.

Square’in 50 milyon dolarlık BTC satın almasının ardından, Bitcoin piyasasındaki yüksek net varlığa sahip yatırımcıların sayısı gözle görülür şekilde arttı. Woo bu durumu da şöyle açıklıyor:

“Hepsinden iyisi, sadece akıllı para akışını görmüyoruz. Bu YENİ akıllı para. Turuncu çizgi, blok zincirinde daha önce görülmemiş bir saatte gelen yeni yatırımcıların oranıdır. Cidden yükselişe geçti.”

Google Trend Verileri Perakende İlgisinin Nispeten Düşük Olduğunu Gösteriyor

Google Trend verileri, zincir üzerindeki veri noktaları ile benzer bir anlatıyı gösteriyor. “Bitcoin” anahtar kelimesi için arama hacmi şu anda 2017’nin zirvesine kıyasla % 10 daha düşük.

Veriler, Silikon Vadisi ve “Akıllı Para”nın Son Bitcoin Rallisinin Arkasında Olduğunu Gösteriyor 10

Bununla birlikte, Bitcoin için arama hacmi düşük kalırken, Hawaii, California, Nevada ve Washington gibi eyaletlerden özellikle yüksek bir ilgi var.

Veriler, Silikon Vadisi ve “Akıllı Para”nın Son Bitcoin Rallisinin Arkasında Olduğunu Gösteriyor 11

İlginç bir şekilde, California ve Hawaii 2020’de eyalete göre kişi başına düşen gelirde üçüncü ve dördüncü sırada yer alıyor.

Dahası, Kaliforniya’daki San Jose / San Francisco, yani Silikon Vadisi, Bitcoin ilgisi için en iyi metro bölgesi olarak sıralanıyor. Silikon Vadisi elbette birçok yüksek net varlıklı yatırımcı ve girişimciye ev sahipliği yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Selloff mu Geliyor? Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Milyonlar Yerinden Oynadı!

Coin Ajans

Türk Trader’ın Bitcoin’de Halving Öngörüsü Gerçekleşecek Mi?

Coin Ajans

Doların Makro Ayı Trendi Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası