CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Veriler Traderların Bitcoin İçin Bu Seviyede Kararsız Kaldıklarını Gösteriyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Zincir içi ve kripto borsası verileri, profesyonel traderların Bitcoin’in 15.500 dolar seviyesinin üstüne doğru yükseliş ivmesi konusunda kendilerini daha az güvende hissettiklerini gösteriyor.

Tipik olarak traderlar, Bitcoin’de son birkaç hafta içinde meydana gelen yaklaşık 3.900 dolar yükseliş neticesinde şüpheci hale geliyor.

Yüzde 35’lik Artış

Son 30 gündeki %35’lik artış, bazı traderların BTC’nin aşırı yükseldiği ve geri çekilmeye ihtiyaç duyduğu sonucuna varmasına neden oldu. Öte yandan, mevcut boğa koşusunun devam edebileceğinden emin olan birçok trader söz konusu.

Genel olarak, Bitcoin fiyatı 15.000 ila 16.000 ABD Doları arasında dalgalandığı için piyasa karışık sinyaller veriyor. Bu nedenle birçok trader yatırım kararlarını onaylamak için önyargılarına güvenmek zorunda kalıyor ki, burası tehlikeli bir yer.

Veriler Traderların Bitcoin İçin Bu Seviyede Kararsız Kaldıklarını Gösteriyor 6

Şu anda 90’ı gösteren kripto korku ve açlık endeksine bir bakalım. Çoğu trader, endekse karşı ticaret yapar ve endekste kutup uçları gösterir. Yani “aşırı açgözlülük”, web sayfasına göre genellikle “piyasanın bir düzeltme yapması gerektiği anlamına geldiği için” kâr alma veya short pozisyonu alma sinyali anlamına gelir.

Buna ek olarak, hem zincir içi hem de kripto para borsası çıkış verileri, analist Willy Woo’nun “bir patlama tepesinin meydana gelme olasılığının düşük olduğu” sonucuna varmasına neden oldu. Bu veri anlaşmazlığını çözmek için bir yatırımcı, en iyi müşterilerin (veya en iyi traderların) long-short oranını içeren borsa verilerine daha yakından bakabilir.

Veriler Traderların Bitcoin İçin Bu Seviyede Kararsız Kaldıklarını Gösteriyor 8

Binance’deki en iyi yatırımcıların Bitcoin hareketlerinden sonra nasıl tepki verdiğine dikkat edin. Grafik, traderların tahmin etmeye çalışmak yerine fiyatlara tepki verdiğini gösteriyor. Bu hareketi, yerel zirveleri satın alan ve dipleri satan daha acemi traderlardan beklemek gerekir.

Bitcoin Türev Borsalarındaki İşlemler

Türevleri kullanarak müşterilerin net riskini ölçmenin birden fazla yolu olduğundan, her borsanın en iyi trader verilerini farklı şekilde ele aldığını belirtmek gerekir. Bu nedenle, farklı sağlayıcılar arasındaki herhangi bir karşılaştırma, mutlak sayılar yerine yüzdelik değişiklikler üzerinden yapılmalıdır.

İlginç bir şekilde, OKEx verileri, Bitcoin 15.800 doların üzerinde yükselirken en iyi traderlar tarafından farklı bir yaklaşım sunuyor. Fiyat hareketlerini körü körüne takip etmek yerine, bu yatırımcılar stratejilerini değiştirmeden önce iki güne kadar bekliyor gibi görünüyor.

Veriler Traderların Bitcoin İçin Bu Seviyede Kararsız Kaldıklarını Gösteriyor 9

Bu strateji ilk bakışta daha akıllı görünse de, Bitcoin 15.600 $ seviyesini koruyamadığı için long pozisyonları eklemek gerekiyor. Binance traderlarının tepkisel davranışlarına kıyasla daha az çaresizlik var gibi görünüyor. Buna rağmen, OKEx’in long-short konumlandırmasında hala güven belirtisi yok.

Bazen En İyi Ticaret Hiç Ticaret Yapmamaktır

Bu stratejilerin başarı oranına bakılmaksızın, her iki borsadaki short-long oranı, traderların Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi konusunda çok fazla güven içerisinde olmadıklarını gösteriyor. Her ikisi de şu anda biraz net bir long pozisyonda oturuyor gibi görünse de, piyasa duyarlılığı hareket ettikçe duruşları değişiyor.

Traderlar, karışık sinyallerle karşılaştıklarında görüşlerini doğrulamak için daha fazla kanıt bulmaya çalışmaktan kaçınmalıdır. Bazen hiçbir şey yapmamak, özellikle profesyonel traderlar bile küçük trend değişikliklerinden sonra pozisyonlarını değiştiriyor gibi göründüğünde verilebilecek en iyi karardır. Zincir içi analiz, borsaların net akışları ve Korku & Açlık indeksi gibi göstergeler faydalıdır. Yine de, çelişkili mesajlar verirken yatırımcı analizinin dışında bırakılmamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para: XLM, ADA, BTC, BCH ve HT

Bitcoin 50.000 dolara yaklaşırken dolardaki zayıflama devam ediyor

Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Korkutan Balina Hareketleri! “Selloff Olabilir”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası