CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Veteran Tradera Göre Bitcoin 12 Ay İçerisinde 20.000 Dolara Ulaşacak

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Küresel pazarlar için hiç şüphe yok ki belirsiz zamanlardayız. Bitcoin ve hisse senetlerinden bono ve emtialara kadar tüm varlık sınıfları, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, şimdiye kadarki en şiddetli ekonomik ve sağlık krizlerinden birinin baskısı altında ezildi. Bu baskı öylesine büyük oldu ki, geçen hafta ABD’de 3.3 milyon kişinin işsizlik maaşı başvurusuyla tavan yaptı.

Bu makro zemine rağmen, önde gelen bir yatırımcı – ilk kripto girişim fonlarından birinin şu anki başkanı ve Goldman Sachs ve Deutsche Bank gibi firmalarda eski bir kurumsal yatırımcı Dan Morehead – son zamanlarda bu krizin sadece Bitcoin’i doğrulayacağını ve Bitcoin’i 20.000 dolara götüren bir yol çizeceğini ifade ediyor.

Şimdiye Kadarki En Büyük (veya En Kötü) Krizlerden Biri

Corona Virüsü neticesinde eve kapanmalar tüm dünyada yürürlüğe girdiğinden bu durum ekonomi için çığlık atan bir duruşa zemin hazırladı. Bir zamanlar patlama yapan şirketler, rekor gelirler artık karlarının azaldığını ve tabir-i cizse sıfıra indiği bir zaman dilimini yaşadı. Bu durum şirketleri işçilerini işten çıkarmaya kadar zorlamış durumda.

Bununla birlikte, ekonomistler 2008’in Büyük Durgunluğunda görülenlerden daha büyük GSYİH kasılmaları ve Büyük Buhran’ın zirvesinde görülen işsizliği potansiyel olarak yaşadıklarını ifade ediyorlar. Evet, yaşananlar gerçekten de Büyük Buhran.

Sonuç olarak, hükümetler ve merkez bankaları kitlesel olarak ortaya çıktı ve bayrak ekonomisini cephaneliklerinde her zaman önlem alarak dengelemeye çalıştılar. Örneğin, yalnızca Federal Rezerv, para politikasının “bazuka”nın büyük bir kısmını, faiz oranlarını % 0’a indirerek, likiditenin kalmasını sağlamak için milyarlarca (ve yakında trilyonlarca doları) piyasaya enjekte ederek ve ABD bankaları için zorunluluk olan rezervi ortadan kaldırarak kullandı.

Veteran Tradera Göre Bitcoin 12 Ay İçerisinde 20.000 Dolara Ulaşacak 3

Veteran Trader: Bu kriz, Bitcoin’i 20.000 Doları Aşmaya Zorlayacak

Blockchain odaklı fon Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead’e göre, bu eğilim Bitcoin için son derece yüksek fiyatlamaya işaret.

Firmasının yayınladığı son bültende federal rezervin  para basmak suretiyle fiatın değerini düşürme
gerçeğinin piyasada kıt olarak bulunan varlıklara önemli ölçüde yardımcı
olacağını yazdı:

“Hükümetler kağıt para miktarını artırdığı için, paranın değerinde bir düşme meydana gelecek, böylelikle basılan bu para hisse senetleri ve gayrimenkul gibi sabit miktarlarda olan şeyleri satın almak için daha fazla parçaya ayrılacak demektir. Sonuç olarak, altın, bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi diğer varlıkların fiyatını da şişirecekler.”

Bitcoin’i tam olarak nasıl etkileyeceğine gelince, Morehead, bu fonla, BTC fiyatının 20.000 doların üzerinde “yeni bir rekor kırması”nın mevcut 6,200 dolar fiyat noktasından en az yüzde 230 ralliyi işaretleyeceğini ve bunun da yaklaşık 12 ay süreceğini açıklıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

İşte Bitcoin Balinalarının Satış Yapacağı Seviye ve Kısa Vadeli Tahminler

Skype Kurucu Ortağı Bitcoin ve Ethereum Yatırımında Kişisel Zenginliğini Koruyor

Araştırma: IOTA, Bitcoin’den 5,6 Milyon Kat Çevre Dostu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası