CoinAjans.com
Altcoin

Vitalik Buterin Amacına Ulaştı: Ethereum’un Kuzey Kore Kabusu Son Buldu!

Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği üzere, Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith  Kuzey Kore’de ABD yaptırımlarının aşılmasına yardımcı olduğu iddiası ile tutuklandı. Virgil Griffith, dava nedeniyle 20 yılın üzerinde bir hapis cezasıyla karşı karşıyaydı. Bu olay Ethereum topluluğunu sarstı ancak Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den Griffith’e destek geldi. Şimdi ise Virgil Griffith’in  avukatı, önümüzdeki duruşmaya kadar geliştiricinin tutukluluk durumunun sonlandırıldığını belirtti.

FairSpin

Ethereum geliştiricisine Vitalik Buterin’den destek geldi

Geçtiğimiz günlerde Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith’in, Kuzey Kore’ye ABD tarafından uygulanan yaptırımları aşmak adına kripto para birimi ve Blockchain teknolojisi konusunda eğitim verdiği iddiası ile tutuklandığı haberi piyasayı sarstı. Ünlü geliştirici, 20 yılın üzerinde hapis cezasıyla yargılanıyor ancak Griffith’e Ethereum Vakfı’ndan ilk etapta herhangi bir destek gelmedi.

StormGain

Daha sonra Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, konuya yönelik açıklama yaparak “kolay yolu seçmeyeceğini” ve  Virgil Griffith’in yanında olduğunu açıkladı. Ayrıca Vitalik Buterin, Virgil Griffith’in tutuklanmasının yanlış bir karar olduğunu belirterek Ethereum geliştiricisinin tutukluluk durumunun sonlandırılması için başlatılan imza kampanyasına katıldığını açıkladı.

Virgil Griffith’in ilk duruşmada tutukluluk hali kaldırıldı

İmza kampanyası meyvesini vermiş gibi görülüyor. Griffith’in avukatı Brian Klein sevindiren haberi Ethereum topluluğu ile paylaştı. Yetkililer tarafından tutuklanan Virgil Griffith’in, yapılan ilk duruşmada tutukluluk halinin kaldırıldığı ve yargılamanın tutuksuz devam etmesine karar verildiği duyuruldu. Griffith’in avukatı Brian Klein’de önümüzdeki duruşmaya kadar Ethereum geliştiricisi  Virgil Griffith’in tutukluluk halinin kaldırıldığını açıkladı. Ethereum’la ilgili kritik gelişmeler için “UpBit’ten Çalınan Ethereum’lar Tekrardan Harekete Geçti” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Şok: Binance borsası Malta otoritelerinden kayıt lisansı almamış

Coin Ajans

Çin merkezli Anhui VeChain blockchain’ini kullanacak

Coin Ajans

Tarihi Bitcoin Yasaklarıyla Ünlü Ülkeden, Çok Konuşulacak Kripto Para Hamlesi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası