CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Vitalik Buterin bile şaşkın: “Ethereum’da bunu beklemiyorduk!” TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans
“koinmedya_mxc”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum 2 konusunda yaşananların kendisini bile şaşkına çevirdiğini itiraf ediyor. Ayrıca karşılaştıkları en büyük sorunun ne olduğunu da açıklıyor.


Vitalik Buterin’den Ethereum itirafı

Ethereum’un vizyoner kurucu ortağı Vitalik Buterin, Hong Kong’da düzenlenen konferansta, ETH 2 yol haritası konusunda karşılaştıkları engeller hakkında konuştu.

Vitalik Buterin, StartmeupHK Festival 2021 çerçevesinde düzenlenen Virtual Fintech Forum’a katıldı. Buterin burada yaptığı açıklamada, Ethereum 2.0’a geçiş konusunda en büyük sorunun teknoloji ile ilgili olmadığını belirtiyor.

Buterin, Ethereum’u kurmalarının beklediklerinden daha uzun sürdüğünü de itiraf ediyor. ETH1 blockchainin kurulum süresini yaklaşık 3 ay bekliyorlardı. Ancak aslında 8 ay sürmüştü. Şimdi de yeni bir versiyona (Ethereum 2.0) geçiş de beklenenden çok uzun sürüyor. Şöyle diyor:

“Biz Proof of Stake’i yapmanın bir yıl süreceğini düşünüyorduk. Ancak aslında 6 yıl sürdü. Eğer zaman alacak karmaşık bir şey yapıyorsanız, o zaman aslında çok daha fazla zaman alacak.”

Buterin ayrıca Ethereum’u şu an bulunduğu yere getirene kadar takımda birden fazla iç çatışma yaşandığını da belirtiyor. Ethereum kurucusu şunu da itiraf ediyor:

“koinmedya_biswap”

“Bizim projemizdeki en büyük problemin teknoloji ile ilgili olmadığını gördüm. En büyük sorun insanlarla ilgili.”

İlgili – Ethereum 2.0 rehberi: Ethereum 2.0 hakkında sıkça sorulan sorular

Ethereum 2 için yeni yol haritası

Buterin, ETH 2’nin büyük ölçekli kurumsal uygulamaların beklediği türden bir ölçeklenebilirliğe sahip olabileceğini belirtti. Tabii “rollup” ve “sharding” hepsi birlikte çalıştığında. Ancak, en son yol haritası tahminlerine göre bunun 2022’nin sonlarına kadar gerçekleşmesi muhtemel değil.

En son ETH 2 yol haritasına göre, iki chainin birleşmesi ya da kenetlenmesi 2021 yılı sonunda olacak. Ya da 2022 yılının başında. Resmi belge de bunu gösteriyor:

“Orijinal planda, ölçeklenebilirliği ele almak için birleşmeden önce shard chain’ler üzerinde çalışmak vardı. Ancak, ikinci katman ölçeklendirme çözümlerinin patlaması ile öncelik, birleştirme yoluyla İş İspatı’nı (Proof-of-Work), Hisse İspatı’na (Proof-of-Stake) değiştirmeye verildi.”

“Sharding” yoluyla ölçeklenebilirliği tanıtan Faz Bir’in bu aşamada 2022’ye kadar olması beklenmiyor.

Buterin, Ethereum’un mevcut sürümünün büyük ölçüde kendi başarısının kurbanı olduğunu söyledi. Ağ ücretlerini rekor seviyelere iten talep, işlemlerin çoğunu ortalama bir kullanıcı için ekonomik olarak imkansız hale getiriyor.

“koinmedya_biswap”

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

XRP rüzgarı yön mü değiştiriyor? TAKİP ET

Bitcoin fiyat çöküşleri ile suçlanan balina tekrar göründü TAKİP ET

Yanılıyorsunuz!!! 2020 BTC ralli yılı değil TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası