CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Vitalik Buterin’den Ethereum 2.0 açıklaması: “Temmuz” demedim

kripto para haber coinajans

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, ETH 2.0’ın beklenen lansman tarihi hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Pazartesi günü CoinDesk tarafından düzenlenen bir çevrim içi konferansta konuşan Buterin, ETH 2.0 projesi baş-araştırmacısı Justin Drake’in Şubat ayında ileri bir tarihi işaret ettiği başlangıç için Temmuz ayını konfirme etmişti. Buterin, güncellemenin gerçekten hazır olup olmadığını sorusuna “Sanırım evet” cevabını vermişti.

“Sahnelere çıkıp tarih vermek doğru değil!”

ETH 2.0 testnet koordinatörü Afri Schoedon ise, Buterin’in Twitter’daki açıklamalarına karşı çıkmış ve “Son spesifikasyon hiçbir istemciye uygulanmadı. Koordineli bir testnet ağı henüz başlatamadık” demişti. Schoedon ayrıca, “Sahnelere çıkmak, panellere gitmek ve sonra da tarih vermek hiç doğru değil. Ben Vitalik’in ‘Temmuz’ dediğini sanmıyorum ama konuşmayı da dinlemedim.” şeklinde tepki göstermişti.

“Temmuz” demedim

Buterin ise cevap olarak, “Evet ben ‘Temmuz’ demedim. Belki bana sorulan soruda ‘Temmuz’ kelimesi geçmiş olabilir. Ama soruda geçti mi, geçmedi mi hatırlamıyorum.” dedi.

Buterin daha sonra attığı bir tweet’te ise “Tamam soruda bana ‘Temmuz ayı’ diye soruldu mu, sorulmadı mı hatırlamam gerekirdi. Benim hatam” ifadelerini kullandı.

Schoedon, ETH 2.0’ın nihai lansmanından önceki revizyonunun birçok test versiyonundan biri olan Schlesi test ağlarını koordine ediyor. Schoedon ayrıca, ETH 2.0 Faz 0’ın 2021’e kadar başlayabileceğini söyledi.

Buterin, son olarak konu hakkında şunları söyledi:

“Röportajı ve soruyu tekrar dinledim. Soruda ‘Temmuz ayı’ deniyor. ‘Temmuz’ kelimesini duyduğumu hatırlamadığım için bu, benim hatam gibi duruyor. Bundan dolayı özür dilerim. Buradaki duruşum, ETH2 şu an yolda. Beklenmedik bir kaza olmadığı sürece testnet’ler de geliyor. Ancak istemci geliştiricilerinin zaman çizelgelerine de uymak zorundayız. Ve onlar şu anda ‘bu yılın 3. çeyreği…’ diyorlarsa ben onlara inanıyorum”

Bilindiği üzere ETH 2.0, Proof-of-work’den (PoW) Bitcoin’de olduğu gibi Proof-of-Stake’e geçen bir konsensüs algoritmasını temsil ediyor. Ethereum’un erken planlamalarında olan bu geçiş, gecikmeler ve sürekli ertelenen zamanlamalar nedeniyle tartışmalı bir hale geldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bakkt’tan açıklama, şirketin CEO ve başkan konumlarına önemli isimler atandı

Coin Ajans

Siber saldırganlar kripto malware yaymak için Youtube’u kullanıyor

Coin Ajans

Ethereum 200 doları kırabilecek mi? Traderlar yorumladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası