CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Wall Street Devleri Bitcoin’i Kucaklıyor! Makro Eğilim Neye İşaret Ediyor?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Ağustos ayının sonlarında zirve yaptığından bu yana Bitcoin fiyatı, kripto para birimini 9.800 dolara kadar düşüren güçlü bir çöküş  yaşadı. BTC şimdi yılın en yüksek seviyesinin %21 oranında aşağısında işlem görüyor. Bu kısa vadeli zayıflığa rağmen, analistler kripto para biriminin uzun vadeli eğiliminin bozulmadan kaldığı konusunda ikna olmaya devam ediyor.

Ikigai Asset Management için çalışan bir Bitcoin analisti, son zamanlarda Bitcoin’in güçlenmeye hazır olduğunu öne sürdü. Analist, lider kripto para birimi fiyatı açısından zayıf olsa da geleneksel ekonomiler zayıfladıkça içsel değerinin arttığını gösteren bir dizi makroekonomik eğilime atıfta bulundu.

Analist ve uzmanlar: Bitcoin’in makro eğilimi hala olumlu

Kripto fonu Ikigai Asset Management’ın strateji başkanı Hans Hague, kısa vadede fiyatındaki herhangi bir zayıflığa rağmen hala Bitcoin’in gelecekte çok güçleneceğini iddia ediyor. Analist Bitcoin’e duyulan ihtiyacın her zamankinden daha büyük olduğu gösteren makroekonomik ve jeopolitik eğilimleri ana hatlarıyla açıkladı.

ABD şu anda potansiyel bir küresel dolar kıtlığı oluşturan makroekonomik eğilimler nedeniyle toplu para basmaya devam etmesi gereken bir noktada. Bu, neden henüz “gerçek” enflasyonist eğilimlerin olmadığını açıklayabilir. ABD, birçok ekonomist ve analiste göre, büyük bir sorunla yüzleşiyor. Analiste göre Bitcoin, itibari paranın merkezi aktörler tarafından sürekli olarak değer kaybettiği bir dünyada doğal bir çözümdür.

BTC’yi, bugün gördüğümüz gibi olağanüstü makroekonomik eğilimlere karşı uygun bir korunma yöntemi olarak vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin 7 Bin Doların Altına Daldı! İşte Usta Analistlerin Yeni BTC Tahminleri

Coin Ajans

Bitcoin fiyat tahmini: Bloomberg’ten iddialı tahmin TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin teknik analizi: Biri teknik diğeri kurumsal 2 iyi haberimiz var TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası