CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Weiss Ratings: Bu 10 Altcoin Teknolojik Olarak Bitcoin ve XRP’den Üstün!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Kripto derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, 10 kripto para biriminin artık teknolojik olarak Bitcoin ve XRP’den üstün olduğunu söylüyor.

Finansal derecelendirme kuruluşu, her bir kripto varlığını teknoloji, benimseme, yatırım riskli ve piyasa ivmesi gibi kategorilerde sıralarken binlerce veri noktasını ölçen; benzersiz bir model kullandığını söylüyor.

ABD merkezli analiz firmasına göre Cardano (ADA), Tezos (XTZ) Fantom (FTM) ve Cosmos (ATOM), teknoloji açısından en iyi dört kripto varlığı. Kuruluş, bu dört altcoin’e de “Mükemmel” derecesi verdi. Holo (HOT), Ethereum (ETH), Iota (IOTA), Bitshares (BTS), Grin (GRIN) ve Nexus (NXS) ise Weiss’ten “İyi” notu aldı.

Diğer yandan Bitcoin (BTC) ve XRP “Orta” derecelendirmesi aldı.

Adaptasyon söz konusu olduğunda Ethereum “A” derecesiyle liderlik ediyor. Bitcoin, “A-“ benimsenme derecelendirmesi ile ikinci sırada yer alıyor. XRP, Stellar (XLM), Litecoin (LTC), Dash (DASH) ve Tezos ise “B” benimseme notu aldı.

Genel derecelendirmeye gelince ise Bitcoin, Ethereum ile kafa kafaya. Her iki kripto para birimi de “B+” notu alıyor. XRP, Stellar, Litecoin ve Tezos ise “B-“ notuyla yakından takip ediyor.

Analist: Kripto piyasası iyileşiyor

Bu sırada Weiss Crypto, kripto para piyasalarının fiyat hareketlerini de yakından izliyor. Bir blog gönderisinde analist Juan Villaverde, kripto varlıklarının geçtiğimiz haftalarda sert bir şekilde düştükten sonra iyileşme belirtileri gösterdiğini söyledi:

“Bir umut ışığı var: Dün sona eren yedi günlük işlem haftasındaki fiyat hareketi de dahil olmak üzere 9 Eylül civarında çoğu kripto varlığı için önemli bir düşüşün tamamlanmış olabileceğine dair net kanıtlar görmeye başlıyoruz.”

Villaverde’ye göre bu, ayın başlarında görülen düşük seviyelerin kripto piyasalarının yıl sonu ermeden önce bir boğa rallisine hazırlık için temel oluşturduğunun bir işareti olabilir. BTC konusunda ise analist, piyasada lider olmaya devam ettiğini söylüyor:

“Sık sık söylediğimiz gibi, bu sürdürülebilir bir kripto boğa piyasası için kritik bir öneme sahiptir, çünkü Bitcoin; çoğu merkez bankası tarafından takip edilen yaygın enflasyon politikalarından kaçmak isteyenlerin başvurabileceği bir varlıktır.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Popüler Türk Analist, Bitcoin’de Bu Kritik Seviyelere İşaret Etti

Coin Ajans

Sıcak Gelişme: Bitcoin Zirvelere Yükselirken Coinbase Çöktü! İşte Olanlar…

Bitcoin 6700 doların altına geriledi – 6000 doların altına yol göründü mü?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası