CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Weiss Ratings kripto dünyasının başrol oyuncusunu açıkladı! TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Kripto para piyasalarında yaşanan canlılık altcoin sezonunun başladığına dair işaretler veriyor. Bu süreçte kripto dünyasının başrol oyuncusu şüphesiz ikinci nesil altcoinler. İkinci nesil altcoinler ise başarısını oracle hizmetlerine borçlu. Oracle hizmetlerini hangi blockchain sunuyor?


Kripto dünyasının başrol oyuncusu KİM?

Toplam kripto para piyasasının değeri önemli psikolojik sınır olan 300 milyar doları neredeyse aşmak üzere. Bitcoin hariç toplam kripto para piyasasının değeri ise 120 milyar dolara ulaştı. Bitcoin hakimiyet oranı ise %60.2 bandına geriledi.

Korona Salgınından sonra kripto para piyasalarının canlanmasın ikinci nesil kripto paralar etkili oluyor. İkinci nesil kripto paralarının birinci nesil kripto paralardan farklı ise bir dApps’e (blockchain tabanlı merkeziyetsiz uygulama) dayanması. Neo, Lisk ve Qtum ikinci nesil kripto paralara örnek olarak verilebilir. Ayrıca DeFi tokenları, Crypto.com, VeChain ve Tezos gibi kripto paralarını Ethereum ve Ripple gibi geleneksel kripto paralardan ayırabiliriz. Kısaca son günlerde yaşanan canlılıkta geleneksel kripto paraların etkisinden ziyade 2018 balonundan sonra doğan kripto paralar etkili oluyor. Son günlerde Ethereum ve Ripple gibi geleneksel kripto paraların da fiyatlarında bir canlılık gözleniyor.

İkinci nesil kripto paralar ve DeFi platformları ise başarısını yukarıda ifade edildiği gibi oracle hizmetlerine yani Chainlink’e borçlu. Weiss Rating’e göre içinde bulunduğumuz günlerde kripto para piyasalarında yaşanan canlılığın başrol oyuncusu Chainlink. DeFi tokenları ve dApps’e yönelik veri akışı Chainlink’in oracle hizmetleri üzerinden gerçekleşiyor.

koinmedya_brave

Geçtiğimiz günlerde Chainlink’in kurucusu, DeFi’lerin kendi oracle hizmetlerini oluşturmalarının aylar alacağını ifade etti. Bunun yerine Chainlink’ten destek alarak daha hızlı, ucuz ve güvenli veri akışı sağlayabildiklerini belirtti.

Chainlink’in off-chain verileri blockchain’e aktaran alt yapısı sadece DeFi tokenları tarafından talep görmüyor. Reel ekonomiden birçok şirket Chainlink’ten destek alıyor. Örneğin en son Deutsche Telecom ve Bayer gibi dev firmalar Link’te oracle desteği aldığını açıkladı.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

FUD TV’ye göre bu iki proje yeni Link olabilir! TAKİP ET

Ripple baş rakibi patlama yapmaya hazır bomba! TAKİP ET

Kripto piyasası ayı baskısı: BCH, EOS, TRX, ADA analizi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası