CoinAjans.com
Altcoin

Weiss Ratings’e göre stabil coin Tether XRP’den daha iyi bir seçenek

Weiss Ratings’e göre stabil coin Tether XRP’den daha iyi bir seçenek 1

Weiss Ratings’e göre stabil coin Tether XRP’den daha iyi bir seçenek. Şirkete göre USDT daha likit bir varlık ve buna göre finans teknoloji şirketleri için daha uygun.


Weiss Ratings’e göre stabil coin Tether XRP’den daha iyi bir seçenek

Kripto para derecelendirme şirketi Weiss Ratings, Azimo’nın Ripple ile işbirliği yapmasına bir yorumda bulundu. Şirkete göre Ripple yerine stabil coin Tether’i (USDT) tercih edebilirdi. Söz konusu işbirliğinin amacı Filipinler’de daha hızlı ve ucuz ödemeleri gerçekleştirebilmek.

ABD merkezli finans araştırma kuruluşu, bu görüşlerini son tweetinde paylaştı. Doğal olarak kripto topluluğu bu yorumu olumlu karşılamadı.

Finans ve teknoloji şirketi Ripple, Avrupa para gönderme şirketi Azimo ile işbirliği başlattığını duyurmuştu. Bu işbirliği sonucu, Azimo Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) ürününü entegre edecek ve XRP kullanacak.

Bununla söz konusu havale şirketi müşterilerine daha hızlı ve az masraflı para transferi servisleri sağlayabilecek. Buna ek olarak, Azimo daha büyük bir coğrafi alana hizmet ederken düşük likidite maliyetlerinden de yararlanacak.

İlgili – Ripple XRP’nin ATH yapmasını bankalar mı engelliyor?

Weiss Ratings ise bu gelişme üzerine bir yorumda bulundu. Ona göre Azimo Ripple XRP ile işbirliği yapma yerine, havale ihtiyacı için Tether (USDT) gibi stabil coinleri entegre etseydi daha iyi olurdu. Derecelendirme kuruluşu, USDT’nin daha likit bir varlık olduğu için XRP’den daha iyi hizmet sağlayacağını düşünüyor.

Weiss’e göre bir yıl önce sınır ötesi ödemeler için XRP kullanmanın önemli bir olay olduğunu ancak şimdi daha iyi seçenekler bulunduğunu savunuyor. Yani onlara göre  stabil coin Tether XRP’den daha iyi.

Weiss Crypto Ratings (@WeissCrypto) tweette şöyle diyor: “Para transferi servisi Azimo Ripple’ın ODL servisini Filipinler’e fon transferi için kullanacak. Bunun yerine neden stabil coinler olmasın? USDT XRP’ye göre daha likit. 2015’te bu (XRP kullanma) bir yenilik olurdu. Şimdi dünya genelinde fiat parayı transfer etmek için XRP’den daha iyi seçenekler var.”

Kripto topluluğu tepkili

Bu arada kripto topluluğu Weiss’in tweetine tepki gösterdi. Bir kullanıcıya göre USDT ancak kriptolar arasında geçişlerde likit. Kripto Twitter’e göre stabil coin Tether XRP’den daha iyi bir seçenek olamaz.

İlgili – ABD ve Meksika arasına Ripple koridoru

Bu arada Ripple ODL ve XRP kullanan şirketler arasına bir de Azimo katıldı. Şu an 12’den fazla şirket ODL kullanıyor. Bunlar arasında MoneyGram, goLance, TransferGo ve Bitso da var.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin yükselirken gözler Chainlink, Hedera Hashgraph ve MCO ’da

Coin Ajans

Kripto borsası Bitstamp 7 kripto parayı listelemeye karar verdi

Coin Ajans

“Yeni Zirveler” Diyen Derecelendirme Devinden Ethereum Öngörüsü

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası