CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Winklevoss: Fed’in Teşvik Paketi Çağrısı Bitcoin Satın Almak İçin Bir İşaret!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – ABD Federal Rezervi, Başkan Jerome Powell’ın daha fazla para basılması gerektiğini öne sürmesiyle birlikte; istemeden Bitcoin (BTC) reklamı yapmaya devam ediyor.

Kripto borsası Gemini’ın kurucu ortağı Tyler Winklevoss, 6 Kasım’da attığı bir tweet’te Powell’ın bu haftaki son konuşmasının “Bitcoin satın almanın kodu” olduğunu söyledi.

Powell: Kongre daha fazla teşvik paketi üzerine anlaşmalı

Powell, Fed’in ekonominin durumu gelecekte alınacak önlemler hakkında yaptığı 5 Kasım tarihli toplantısının ardından gerçekleştirilen bir basın toplantısında konuştu.

Daha önce olduğu gibi, merkez bankasının ekonomiyi destekleme konusunda daha kaynakları olduğunu yineledi. Destekler, şimdiye kadar borsalara yapılan ağır müdahaleleri, mali teşvik önlemlerini ve Amerikan vatandaşlarına yapılan doğrudan ödemeleri içeriyordu.

Reuters’a göre “Daha fazla mali destek alabilirsek… kongre’nin uygun olduğunu düşündüğü büyüklükte; daha güçlü bir iyileşme yaşayacağımızı düşünüyorum,” dedi.

Bitcoin savunucuları, 2020 yılı boyunca ABD’de ve diğer birçok ülkede görülen borçtaki büyük artışla beraber merkez bankalarının ekonomiye kısa vadeli müdahalesinin; uzun vadeli etkisi konusunda uzun süredir uyarıda bulunuyor.

Fed’in bilançosu Cuma günü rekor seviyelere yakın olan 7,14 trilyon dolar seviyesinde kaldı. ABD’nin ulusal borcu, tarihte daha önce hiç görülmemiş bir rakam olan 27,2 trilyon doları aştı.

Winklevoss: Fed’in Teşvik Paketi Çağrısı Bitcoin Satın Almak İçin Bir İşaret! 5
2007’den beri Fed bilançosu. Kaynak: Federal Rezerv

“Neredeyse hiç satılık Bitcoin kalmadı”

Bazılarının “arz-talebin net bir göstergesi” olarak tanımladığı Bitcoin, sabit arzıyla, Powell konuşmasını yaparken yükselmeye devam etti.

En büyük kripto para birimi, hafta başından bu yana %15’in üzerinde değer kazandı ve 2017’nin sonundan beri görülmeyen seviyelere yükseldi.

Ünlü analist PlanB ve diğerlerine göre, yeni Bitcoin arzını yarıya indiren blok ödülü yarılanmasından (halving) altı ay sonra, yatırımcılar boş bir satın alım gerçekleştirdi. Bu yatırımcılar arasında, üçüncü çeyrek gelirinin %80’inin Bitcoin’den geldiğini açıklayan ödeme aracı Square de bulunuyor.

Popüler Twitter hesabı Girevik, 13.000 doların altındaki seviyelerde görülen borsalardaki büyük alıcı desteğine dikkat çekerek; “Satılık neredeyse hiç BTC kalmadı” şeklinde özetledi. BTC 16.000 dolara yakın olsa bile satıcılar, pazarı henüz etkilemedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Her Gün 1 Dolarlık Bitcoin, Ethereum ve XRP Yatırımı Yapılsaydı Birikim Ne Olurdu?

Coin Ajans

Bitcoin long işlemlerde tarihi rekor! TAKİP ET

Coinajans.com

4’ten Fazla Tahmini Doğru Çıktı! Analist Ripple ve Bitcoin’in Göreceği Dev Seviyeleri Açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası