CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

XRP fiyatını Ripple firma satışlarından kim kurtaracak? TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

Ripple, yine boş durmuyor! Son 24 saat için blockchain devi, yine büyük transferlere imza attı. Peki Ripple, XRP fiyatını etkileyen firma satışlarına ne zaman son verecek?


XRP fiyatını, firma satışlarından kim kurtaracak?

Büyük XRP işlemlerini takip eden popüler bir hesap, geçtiğimiz yirmi dört saat içinde Binance’in Ripple’a 16,2 milyon XRP gönderdiğini ve blockchain devinin 10 milyon XRP taşıdığını ortaya çıkardı.

Bu arada, Ripple’ın eski üst düzey yöneticisi ve Mt. Gox ve Stellar’ın kurucusu olan Jed McCaleb, kendine ait dijital cüzdandan nakde çevrilmek üzere çok büyük miktarda XRP gönderdi.

XRP fiyatını Ripple firma satışlarından kim kurtaracak?

 

koinmedya_brave

XRPL Monitor tarafından yayınlanan tweetlere göre, blockchain şirketi Ripple, 10 milyon XRP’yi bilinmeyen bir cüzdana aktardı. Ve Binance borsasından önemli miktarda XRP aldı.

Ripple Binance borsasından 16,2 milyon XRP aldı

XRPL Monitor, yaklaşık 15 saat önce borsa devi Binance’in 16.231.173 XRP transfer ettiğini bildirdi. Bu toplamda 3.964.925 dolara tekabül ediyor.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde yine Binance, Ripple’a birkaç devasa XRP transferi yaptı. Son zamanlarda Binance, XRP kanadına daha fazla ürün ekledi; ancak Binance’den Ripple’a yapılan bu XRP transferlerinin amacına yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ayrıca Ripple, dev miktarda XRP’yi anonim bir cüzdana aktardı: 2.436.178 dolar değerindeki 10 milyon XRP’yi bilinmeyen bir cüzdana taşıdı.

Bithomp analiz sitesi tarafından paylaşılan veriler, bu fonların, özellikle kurumsal yatırımcılarla çalışan ve kripto para birimi muhafaza hizmeti sunan BitGo’ya ait bir cüzdana aktarıldığını ortaya koyuyor.

Bu arada Ripple, Jed McCaleb son zamanlarda, dijital cüzdanından tek bir işlemde 5,7 milyon XRP (1,388,622$) gönderiyor.

XRPL Monitor tarafından paylaşılan başka bir tweete göre; McCaleb yine sahip olduğu XRP’lerin bir kısmını nakde çevirmek için gönderdi.

XRP fiyatını Ripple firma satışlarından kim kurtaracak?

“Peki McCaleb neden XRP satıyor?”

100 milyarlık XRP arzı ilk olarak belirlendiğinde, McCalabe’e 9.5 milyar XRP tahsis edildi. Daha sonra Ripple ile yedi yıllık bir anlaşma kapsamında bu XRP’lerin satışına aylık ve yıllık sınırlamalar getirildi.

TheCryptoAssociate tarafından McCaleb’e ait olduğu bilinen adreslerden gelen verilere dayanarak hazırlanan bir rapora göre ise, ünlü kurucu sahip olduğu token arzını düzenli olarak likide ediyor. 

Daha önce de Ripple’in kurucu ortağına ait olduğu bilinen cüzdanlar incelendiğinde, devasa miktarlarda XRP satıldığı ortaya çıktı.

Örneğin; Jed McCaleb, sadece nisan ayında 54 milyon XRP sattı. Ve daha da önemlisi; cüzdan faaliyetlerine bakıldığında, hala satılmayı bekleyen milyarlarca token var.

Ripple firma satışlarına ne zamana kadar devam edecek?

Ripple’ın zaten, ikincil piyasalardan XRP satın aldığı, borsalara ve OTC piyasalarına token sattığı biliniyor. Şöyle ki; Ripple her bir çeyrekte, varlık piyasasında şeffaflık sağlamak amacıyla şirket ve yerel tokeni XRP ile ilgili gelişmelere yer verdiği bir rapor yayınlıyor.

Bu raporlar, üç aylık programatik ve kurumsal satışların yanı sıra, XRP ile ilgili bazı önemli metrikleri de içeriyor.

XRP fiyatını Ripple firma satışlarından kim kurtaracak?

Daha önce de KoinMedya olarak, son rapora göre Ripple’ın 2020’nin ikinci çeyreğinde XRP satışlarını artırdığına yer vermiştik.

Yatırımcılar, şirketin XRP fiyatını bu satışlardan korumasını beklerken; Ripple XRP yatırımcılarından çok, kurumsal müşterilerinin çıkarlarını gözetmeye devam ediyor.

Yine son raporda, blockchain şirketi, “müşterilerinin yararına, maliyet ve riski en aza indirmek için sağlıklı, sistemli bir XRP piyasasının gerekli olduğunu ve Ripple’ın likidite sürecinde önemli bir rol oynadığını” ifade ediyor.

Esasen San Francisco merkezli blockchain devi, toplam XRP arzının yarısından fazlasını elinde bulunduruyor. Ve dahası birden fazla platformda, kripto para biriminin benimsenmesi adına piyasaya sık sık yüksek miktarda XRP sürüyor. Dolayısıyla bu da XRP fiyatını etkiliyor.

Ripple yatırımcıları, 2018’den bu yana Ripple firma satışlarının, XRP fiyatını olumsuz etkilediğini, ve bununla ilgili endişelerini sıkça dile getiriyor. Ancak şirket ise, bu eleştirileri adeta görmezden geliyor.

Bu satışların, şirketi ve ekosistemi büyütmenin yanı sıra XRP’nin de benimsenmesine katkı sağlayacağını iddia ediyor.

Yatırımıcıları firmanın, XRP fiyatını etkileyen bu satışlara son vermesini bekleye dursun! Ripple 21 yıl daha XRP satacak!

XRPArcade tarafından yayımlanan bir rapora göre Ripple, 2017 yılının Aralık ayından bu yana her ay yaklaşık olarak 196 milyon adet XRP sattı. Bu satış hızıyla devam ederse Ripple, 21 yıl daha XRP satacak. Yani Nisan 2041’e kadar  Ripple firma satışlarına devam edecek.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

BTC’nin 3 bin dolara düştüğünü tahmin eden analistten şok edici Bitcoin tahmini TAKİP ET

Ethereum yeni fiyat hedefi korkutucu!

Coin Ajans

EOS merakla beklenen ürünü nihayet geldi! Karşınızda EOS Voice TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası