CoinAjans.com
Kriptopara Haber

XRP ve Ripple ana akımda övgü toplamaya başladı

kripto para haber coinajans

Birkaç yıl önce, Bitcoin, kripto para ve blockchain, gündeme düşen tek başlıklardı. Çünkü ana akımdaki birçok kişi bu teknolojilerin önemini ya da potansiyelini anlamadı. Ancak şimdi, ana akım medya bu alana oldukça sık değinmeye başladı. Kısacası, kripto para birimleri ana akım bilincine girmeye başlıyor.

Şimdiye kadar, ana akım medyadan gelen ilgi, pazar büyüklüğüne göre en büyük kripto para ve blok zincir ağı olan Bitcoin’e oldu. Öyle görünüyor ki, Ethereum ve XRP gibi diğer ağlar da tanınmaya başlıyor.

Kripto para birimleri konulu son bir bölümde BBC’ye konuşan İngiliz fintek girişimi Curve’nin baş işletme sorumlusu Nathalie Oestmann, XRP’den ve yakın bir bağlı şirket olan Ripple’den bahsetti.

Mevcut fiat sistemini tartışan Oestmann, bu hegemonya içindeki işlemlerin uzamasının ve onaylanmasının, bu işlemlerin şirketler, hükümetler ve tüketiciler için işin sonunda yüksek maliyetli olduğunu ve günler sürdüğünü belirtti. Geleneksel yerleşim modelinin “ekonomi için iyi olmadığını” söylerken muhtemelen yavaş ve pahalı işlemlerin toplumu yöneten kapitalist yapıların verimini azalttığı gerçeğine atıfta bulundu.

fintek yöneticisi Oestmann, bu teknolojinin gerçek dünyada bir geçerliliği olduğunu iddia etti. Ve özellikle işlemlerde, hızı artırmak ve ödemelerin maliyetini düşürmek için XRP kullanan fintek şirketi “Ripple”dan bahsetti.

Şirketlerin sınır ötesi değişimi yapmaları için ticari fırsatlar üretiyorlar ve kripto para birimini kullanarak çok günlü süreci kaldırıyorlar. Kripto para birimleri kanıtlanmamıştır ve kalıcı değildir, ancak merkez bankaları bunu araştırmaya başlıyor.

XRP ve Ripple müşterileri çok memnun

Geleneksel finans alanındaki birçok kişi, Ripple ve ürünlerinin uygulanabilirliği konusunda kafa karıştırıcı olsa da, şirketin ürünlerini kullanan firmalar, işlerinde iyileştirmeler gördüklerini iddia ediyor. Ripple’in XRP’sini “Talep Üzerine Likidite” ürünü kullanan bir şirket olan Mercury FX’in genel müdürü, son zamanlarda teknolojinin kullanımının işlem hızlarının saniyelere düşmesini ve maliyetin yüzde 90 oranında azalmasını sağladığını söyledi.

ethereumworldnews


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Ripple ve Monero fiyat analizi: XRP ve XMR için teknik görünüm ne söylüyor?

Bitcoin ve S&P 500 arasındaki korelasyon iki yılın zirvesinde

Coin Ajans

Çin Merkez Bankası: Dijital Para Projemiz Sorunsuz İlerliyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası