CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

XRP’nin geleceği ve topluluk gücü hakkında şok edici detaylar TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

XRP’nin geleceği konusunda Japonya kripto para piyasası önemli ipuçları veriyor. Çünkü bu ülkedeki kripto meraklıları sıkı bir XRP desteği ile biliniyor. Yine de Japon kripto yatırımcıları gidişatı iyi görmüyor. Bu da verilere yansıyor.


XRP’nin geleceği konusunda piyasa analizi

Japon yatırımcılarının sıkı bir XRP destekçisi olduğu biliniyor. Gerçekten de bir defasında Japonya’da XRP Bitcoin’den daha popüler olmuştu. Buna rağmen, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FHA) tarafından onaylanan özdenetim kuruluşu olan Japonya Sanal ve Kripto Varlık Alışverişi Derneği (JSKVD), XRP’nin Japonya’da cazibesini yitirdiğini gösteriyor.

Zaten İngilizce konuşan ülkelerdeki “XRP ordusunun” küçüldüğünü görüyoruz. XRP fiyatındaki durağanlık devam ettikçe aynı şey Japonya’da da yaşanıyor.

FHA onaylı kripto para borsası Bitbank piyasa analisti Yuya Hasegawa, 20 Haziran’da XRP’yi analiz yaptı. Analizin amacı, XRP’nin Japonya’da yeniden tahtını geri alıp alamayacağı ile ilgili.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

XRP piyasa hakimiyeti önemli ölçüde küçüldü

Son bir yılda Japonya Yeni ile alınan XRP miktarı önemli ölçüde düştü.

XRP'nin geleceği konusunda Japonya kripto para piyasası önemli ipuçları veriyor. Çünkü bu ülkedeki kripto meraklıları sıkı bir XRP desteği ile biliniyor.

Aralık 2018’de Japonya’da aylık XRP hakimiyeti yüzde 51.36’ydı. Bitcoin hakimiyeti ise yüzde 34.5. Son verilere göre ise Şubat 2020’de XRP hakimiyeti yüzde 27.54’e düşerken Bitcoin hakimiyeti de 51.74’e yükseldi.

koinmedya_brave

Hasegawa, bu durumun sebebini açıklıyor. Ona göre Japonya’da Bitcoin’in XRP’yi geçmesinin başlıca sebebi fiyattaki eşitsizlik. Ocak 2019’dan bu yana BTC yüzde 152.79 değer kazanırken, XRP ise sadece yüzde 16.81 yükselebilmiş.

İlgili – Ripple neden düşüyor? Acı gerçeklere hazır mısınız?

XRP tahtını geri alabilir mi?

Hasegawa, kısa vadede XRP’nin zor anlar yaşamaya devam edeceğini düşünüyor. Ona göre muhtemelen piyasanın dikkati Bitcoin ve Ethereum’da olmaya devam edecek. Çünkü mevcut global ekonomik durumun da finansal piyasalar üzerindeki etkisi hala devam ediyor. Yine de uzun vadede XRP’ye olan talebin “normale dönmesini” bekliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin madencilik gücü patlama yaptıysa sırada BTC fiyatı var diyebilir miyiz? TAKİP ET

Bitcoin madenciliği: Madencilik aşkı durdurulamıyor! TAKİP ET

Ethereum zorluk bombası patlıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası