CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ya Ethereum 150 dolarda tutunamazsa?

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum 150 dolarda tutunamazsa ne beklenmeli? ETH son günler ve haftalarda Bitcoin ile çok yakın fiyat hareketleri ile dikkat çekiyor.


Ethereum 150 dolarda tutunamazsa?

Ethereum fiyatı son gün ve haftalarda Bitcoin’e aşırı benzerliği ile dikkat çekiyor. ETH’nin BTC ile olan korelasyonu her geçen gün artarken, kripto para piyasasındaki volatiliteden de nasibini daha fazla almaya başladı.

Mevcut durumu göz önüne alan analistler ise Ethereum’un kısa vadede daha fazla düşebileceğini öngörüyor. Bunun en başlıca sebebi olarak ise mevcut fiyat seviyesinin tam altında başlıca destek seviyelerinin yokluğu gösterilebilir.

Analistler daha fazla düşüş beklerken Ethereum 150 doları kırdı

Şu an Ethereum yaklaşık yüzde 2 düşüşle 149.80 dolardan işlem görüyor. Bu da daha dün görülen 160 doların biraz altındaki gün içi zirvesinden önemli ölçüde düşüş demek.

İlgili – Ethereum zorluk bombası ertelenebilir

ETH fiyatı kısa süre önce 147 dolar ile yeni bir dip seviyesi gördü ve şu an bunun bir miktar üzerinde. BTC ise 7,200 dolara doğru düşüş yaşadı. Şimdilik boğalar bu kısa dönem destek seviyesini savunmakta başarılı oldu.

Son zamanların en düşük ETH fiyatı ise 130 dolar olarak kaydedilmişti. Ethereum boğaları da bu dip seviyesi ile aralarına önemli ölçüde mesafe koymakta başarılı olmuştular. Söz konusu düşüş sırasında tüm kripto piyasası teslim bayrağı çekerken, BTC de 6,500 dolara kadar gerilemişti.

Popüler kripto para analisti Nik Patel, son blog yayınında Ethereum fiyat hareketi hakkında konuşarak, Bitcoin’de yaşanabilecek herhangi bir yeni düşüşün, Ethereum ile ABD Doları paritesine aşırı bir etki ile yansıyabileceğini söyledi.

Patel şöyle yazdı: “Korkarım ki muhtemel bir BTC düşüşü ETH/USD paritesine aşırı bir şekilde yansır. Bu geçtiğimiz hafta ETH/BTC paritesinde kan kaybı ile yaşanmıştı.”

İlgili – Ethereum, ZCash ve Cardano Aralık ayına odaklandı

Zayıflayan destek daha fazla kayba yol açar mı?

Patel ayrıca son piyasa güncellemesi yazısında, Ethereum’un 100 dolar bölgesinin altlarında bulunan desteğinin erimeye başladığını bildiriyor. Bu da yakın zamanda daha fazla düşüşün büyük bir kayba yol açabileceğine işaret ediyor.

Patel şöyle dedi: “125 doların altında pek bir destek kalmadı. Bundan dolayı da fiyatın bu seviyenin üstünde kalması önemli. Bitcoin’in şu an nasıl göründüğünü de göz önüne alırsak, ETH/USD paritesi daha fazla düşüş yaşayabilir. Bir sonraki destek ise 100 dolarda.”

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum yorum analiz, 12 Mayıs ETH’de yeni ATH, trend bitti mi? TAKİP ET

Coinajans.com

Analistlerin Haziran ayı Bitcoin tahmini: Pozisyonu koru, geliyor gelmekte olan TAKİP ET

Defi varlıklarında hayret verici gelişme yatırımcıların iştahını arttırıyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası