CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Yatırım devi Bitcoin Cash ve Litecoin’i gözüne kesirdi TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Grayscale yatırım şirketi kurumsal firmalarla kripto para piyasaları arasında köprü kuruyor. Yatırım devi Bitcoin Cash ve Litecoin’i gözüne kestirdi.


Bitcoin Cash ve Litecoin’i ilgilendiren önemli gelişme!

2020’nin ilk yarısında yeni nesil kripto paralar değer kazanırken geleneksel kripto paraların değerinde durağanlık hakim. Örneğin 2020’nin ilk yarısında Chainlink, Tezos, VeChain, Doge, Crypto.com ve DeFi tokenlarının fiyatlarında ciddi artışlara şahit olduk. Bu kripto paraların aksine Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve EOS gibi eski nesil kripto paraların fiyatlarında kısmen bir durağanlık yaşanıyor.

Yeni nesil kripto paraların toplam piyasa büyüklükleri Ripple ve Ethereum’a kıyaslandığında düşük kalıyor. Bu nedenle düşük piyasa hacmine sahip kripto paraların fiyatlarındaki artış toplam piyasadaki dengeleri Bitcoin aleyhine ciddi biçimde değiştirmiyor. Bitcoin ‘in toplam piyasa hakimiyeti %70’lerden %62’lere geriledi. Altcoinlerin toplam piyasa içerisindeki payı hala düşük diyebiliriz.

Ünlü yatırım şirketi 2020’nin ikinci yarsında Bitcoin Cash ve Litecoin fiyatlarını olumlu etkileyecek bir haber verdi. Grayscale tezgah üstü piyasalarda Bitcoin Cash Trust ve Litecoin Trust ürünlerini kurumsal firmaların talebine sunacak. Konuyla alakalı gerekli resmi izinler ABD’li kurumlardan alındı. Geleneksel kripto para sınıflandırmasına zikrettiğimiz Bitcoin Cash ve Litecoin fiyatlarında Grayscale etkisi ile bir boğa koşusu başlayabilir.

koinmedya_brave

2020’nin ilk yarısında Grayscale portföyündeki Litecoin ve Bitcoin Cash oranını sırasıyla %0.4 ve %0.8 azaltmıştı. 30.06.2020 tarihinde Grayscale’nin sanal para portföyünün %2’si Bitcoin Cash ve %1.2’sini Litecoin oluşturuyordu.

Bitcoin Cash ve Litecoin Yatırım devi Bitcoin Cash ve Litecoin’i gözüne kesirdiYazının kaleme alındığı saatte Bitcoin Cash (BCH) 228 dolardan işlem görüyor. BCH’ın toplam piyasa büyüklüğü 4.2 milyar dolar ve 5’inci büyük kripto para. Litecoin (LTC) ise 43 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa büyüklüğü 2.84 milyar dolar ve sıralamada 8’inci sırada yer alıyor.

Grayscale’ın kararı ile BCH ve LTC fiyatlarında değer artışı yaşanabilir.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Çin Mahkemelerinin Blockchain Kullanımı Artıyor!

Coin Ajans

ABD’nin hedef tahtasındaki Monero’ya (XMR) saldırı

Bir dev daha uyanıyor – DOGE yükselişi devam eder mi? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası