CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Yatırımcıların Gözde Dizisi Billions, Yeni Sezona Bitcoin’le Başladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Showtime kanalında yayınlanan finansal drama dizisi “Billions”ın beşinci sezonunun ilk bölümü 3 Mayıs’ta yayınlandı.

Eski New York Bölge Avukatı Preet Bharara’nın hayatına dayanan yeni sezon, yasadışı bir Bitcoin (BTC) madencilik çiftliği işleten bir grup kripto para madencisi etrafında dönen bir hikayeyle başladı.

Önceki sezonlarda Wall Street’teki korunma fonu yöneticileri, borsa dünyası ve hukuki anlaşmazlıklar konu olarak ele alınıyordu. Bu nedenle kripto meraklıları bu yeni bölümü kendilerine daha yakın bulabilirler.

Bitcoin’in gerçek değeri olup olmadığı tartışması

Dizide New York başsavcısı karakteri Chuck Rhoades, örgütü yakaladıktan sonra Bitcoin madencilik çiftliğinin liderini sorgularken şunları sordu:

“Yani çok sayıda bilgisayar ve sunucuyla Bitcoin madenciliği yapıyorsunuz, bazı soyut matematik denklemlerini çözüyorsunuz öyle mi? Şu anda milyonlarca dolar değerinde! Peki ne ile destekleniyor? Hiç.”

Madenci ise soruya başka bir soru ile cevap verdi: “Altın standardından çıkıldığından beri dolar ne ile destekleniyor?”

Kripto topluluğunun tepkileri

Billions’ın yeni sezonunun ilk bölümü, kripto topluluğu arasında tartışma konusu oldu. Birçoğu, söz konusu sorgulama sahnesinin video klibini binlerce kez sosyal medyada paylaştı.

Bölümden bahsedenlerden biri de Binance CEO’su Changpeng Zhao idi. Söz konusu sahneyi resmi Twitter hesabından #Adoption (#Benimseme) yazarak paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin! 

İlgili Haberler

“Kabus Bitmedi!” Diyen Analistten Korkutan Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahmini!

Coin Ajans

Golden Cross Görüldü: Yeni Bitcoin Rallisi Geliyor Mu?

Coin Ajans

Tarih Bile Verdi! İşte Ünlü Kâhin’in Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Altcoin Tahminleri

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası