CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Yeni Rekorlar Geliyor!”: İşte Piyasa Devlerinden Altın ve Bitcoin Tahminleri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Usta analist Yashu Gola’ya göre, Bitcoin (BTC) kısmen ABD başkanlık seçimlerini çevreleyen risklerin de etkisiyle yeni zirvelere ulaşabilir. Bu tahmini analist, Citigroup tarafından yayınlanan yeni rapora dayanarak yapıyor. Amerikan bankacılık devi, raporunu özellikle altın ve seçim sezonu boyunca piyasada görülebilecek trende odaklıyor. Citibank raporunda, piyasanın seçim belirsizliği karşısında zayıflık gösterdiğini vurgulayarak altın’ın yeni yılın en yüksek seviyesine çıkabileceğini belirtti.

Citibank: Yıl sonundan önce altın fiyatları yeni rekorlara ulaşacak

Mart 2020’den bu yana altın piyasasını düzensiz bir şekilde takip eden Bitcoin, bu hafta benzer bir jeopolitik görünümle düştü. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın ikinci coronavirüs teşvik paketi olmadan ABD ekonomisini destekleyemeyecekleri konusunda yaptığı uyarıdan sonra lider kripto para birimi 10.100 dolara dokundu. ABD Kongresi, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler yardımın boyutu konusunda tartışırken uzun zamandır beklenen mali yardımı erteledi. Pek çok ekonomist ve analist, ikinci teşvik paketinin cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce gelmeyeceğini tahmin ediyordu.

“Yeni Rekorlar Geliyor!”: İşte Piyasa Devlerinden Altın ve Bitcoin Tahminleri 3

Söz konusu gecikme, ABD’nin tarihsel olarak yüksek bir işsizlik oranı, iflas etmiş küçük ve orta ölçekli işletmelerin sayısında bir artış ve coronavirüs vakalarında bir canlanma yaşanırken ortaya çıktı. Bu, yatırımcıların sermayelerinin bir kısmını ABD dolarına geri çekmelerine yol açtı. Genel olarak bu gelişme, diğer güvenli liman ve riskli varlıkların çekiciliğini azalttı. Sonuç olarak, Bitcoin, altın ve hisse senetleri kazançlarının bir kısmını daha güçlü dolar karşısında eritti.

Yashu Gola: Citibank’ın altın görünümü Bitcoin’in de benzer bir eğilim izleyeceğine işaret ediyor

Ancak Citibank’a göre, en azından altın’ın büyümesi için hala yer var. Banka raporuna şunları yazdı:

Seçim, tarihsel olarak ABD seçimleri sırasında ve sonrasında altın ticareti veya fiyat dalgalanması için net bir model olmamasına rağmen, dördüncü çeyreğin sonlarında altın fiyatı ve dalgalanma eğriliği için olağanüstü bir katalizör olabilir. Yıl sonundan önce altın fiyatlarının yeni rekorlara ulaşmasını beklememizin bir nedeni budur.

Bitcoin’in de benzer bir eğilim izleyeceğine işaret ediyor. Banka raporunda, FED ABD ekonomisine yardım etmek için genişleyici yaklaşımını sürdürdüğü sürece güvenli liman varlıklarının yükselmesi gerektiğini vurguluyor. Bu analiste göre, aşırı düşük faiz oranları ve enflasyonda daha yüksek büyüme anlamına gelir. Küresel merkez bankaları faiz oranlarını sıfıra yakın veya altında tutmaya çalışırken, talebin dünyanın geri kalanından da gelmesi bekleniyor. Sadece iki hafta önce İngiltere Merkez Bankası, piyasa yardım programlarına yapılan harcamaları artırmak için negatif kredi olanaklarını tartıştı.

Tyler Winklevoss: Krizden korunmak için Bitcoin’de long pozisyon alma zamanı!

Yeni bir nakit akışı Yashu Gola’ya göre, hanehalklarına ve işyerlerine yardımcı olurken, tasarruf sahiplerinin hesabından gelirleri çalıyor. Gemini kripto borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, insanların gelirlerini daha fazla tükenmeden kurtarmak için “Bitcoin’de long pozisyon” almaları gerektiğini söyledi. Tyler Winklevoss konuya yönelik şunları söyledi:

İngiltere Merkez Bankası negatif faiz oranlarını benimserse, size borçlanmanız için ödeme yapar. Bitcoin için daha iyi bir reklam olamazdı ama onların parasını alıp Bitcoin’de long pozisyona gidebilirsiniz.

Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Analist görüşü: Bitcoin’in şu anki trendi sürerse bir sonraki durak neresi?

Coin Ajans

Algorand ve Sağlık Sektöründeki Avantajları: COVID-19 Anket Uygulaması ve 7 Nisan Canlı Soru-Cevap Etkinliği

Coin Ajans

Fed’in Faiz Kararı Borsayı Sert Düşürürken Bitcoin Neden İvme Kazandı?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası