CoinAjans.com
Kriptopara Haber

YFI çılgınlığı DeFi büyüklüğünü 4 milyara taşıdı TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Piyasaya sürülen yeni DeFi tokenları ciddi değer kazanıyor ve DeFi’ye yönelik ciddi fon hareketlerine neden oluyor. YFI çılgınlığı yeni fon akışını hızlandırıyor.


YFI çılgınlığı finansal eğilimleri alt üst ediyor!

8 günlük çiçeği burnunda DeFi platformu Yearn Finance’in kripto parası YFI token fiyatlarında yaşanan hareketliliği, finansal eğilimlerini ve mantık sınırlarını alt üst ediyor. 18 Temmuz’da, sadece 8 gün önce, CoinGecko kripto para borsasında 34 dolardan listelenen YFI, kısa sürede 25 Temmuz’da 4,500 doları gördü. YFI token yazının kaleme alındığı saatte 2,951 dolardan işlem görüyor. YFI fiyatları aşırı dalgalı seyrediyor ve muhtemelen siz bu yazıyı okuduğunuzda YFI fiyatları farklı olacaktır.

YFI değerini 7 gün içerisinde 34 dolardan 4,500 dolara kadar arttırdı. Yani 7 gün içerisinde 1’e 134 kazandırdı. Muhtemelen bu oranlarla YFI, finans tarihine girebilir. Tam anlamıyla yaşananın adı YFI çılgınlığı.

YFI çılgınlığıYFI çılgınlığının yaşanmasında etkili olan bir faktör de YFI arzının kısıtlı olması. YFI arzı 30 bin ile sınırlı ve bu tokenların 27.62 bin adedi CoinMarketCap verilerine göre piyasaya sürülmüş durumda.

koinmedya_brave

DeFi’nin tek adresi Yearn Finance değil. Popüler olan diğer DeFi platformları Compound, Maker, Synthetix, Balancer, Aave, Ren, Bancor, Kyber, Kava, Band ve diğer DeFi platformları. Kripto para yatırımcıları, pasif duran kripto para varlıklarını bu platformlara yatırarak yüksek staking getirileri elde edebiliyor. DeFi yani merkeziyetsiz finans platformları, bir bankanın yapabileceği birçok finansal hizmeti yatırımcılara sunuyor. Borç alma, borç verme, fon saklama, fon transferler ve kripto para alım satımı olmak üzere birçok işlem DeFi plaformlarında aracıya ihtiyaç duymadan gerçekleştirilebiliyor. Blockchain üzerinde işlem gören akıllı sözleşmeler, tarafları bir araya getirerek finansal işlemi tamamlıyor.

DeFi platformlarında tutulan fon miktarı ise 4 milyar dolara doğru koşuyor.

YFI çılgınlığı YFI çılgınlığı DeFi büyüklüğünü 4 milyara taşıdıKaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Binance Coin ve Crypto.com Coin fiyat analizi: ATH yapan BNB yükselmeyi sürdürecek mi?

Akıbeti hâlâ bilinmiyor: 444,000 BTC’lik kayıp para nerede?

Merkez bankası destekli dijital para kervanına Japonya da katılabilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası