CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Yıldız altcoin patlama yaptı! Altcoin mevsiminin ayak sesleri mi?

kripto para haber coinajans

Kripto Para Haber – Popüler şaka kripto parası Dogecoin, 24 saat içinde parabolik bir büyüme gösterdi. Tarih, Doge yükselişleri ile altcoin mevsimleri arasında bir ilişki olduğunu ortaya koyuyor.

Altcoin mevsimi mi geliyor?

Eğer tarih kendini tekrar ederse Dogecoin’in son yükselişi, kalan tüm altcoinler için mükemmel bir işaret olabilir.

Piyasa değeri çok yüksek olmamasına rağmen, DOGE şüphesiz en popüler kripto para birimlerinden biri. Gezegendeki en etkili iş adamlarından biri olan Elon Musk tarafından Dogecoin’nden sık sık bahsediliyor. Hatta Twitter hesabında “Dogecoin’in eski CEO’su” olduğu yönünde şaka yollu bir ifade yer alıyor.

Yıldız altcoin patlama yaptı! Altcoin mevsiminin ayak sesleri mi? 5

Şaka parası olsun ya da olmasın, DOGE yatırımcıları son birkaç gün içinde ciddi kârlar elde etti. Dün 0,0046 dolar civarında düşük bir seviyeye ulaştı ve bugün 24 saatten daha kısa bir sürede %120’lik bir artışla 0,0115 dolardan zirve yaptı. Altcoinlerin çoğu, Bitcoin’e karşı değer kaybederken, BTC 33.000 doları aştı. Ancak DOGE birincil kripto para birimini yendi ve BTC’ye karşı %95’lik bir günlük yatırım getirisi kaydetti.

Tarih tekrar ederse uçuş gelebilir

Bazen Dogecoin’in fiyatı etkileyici bir şekilde arttığında, bu bir altcoin sezonunun yaklaşmakta olabileceğinin işareti olabiliyor. DOGE fiyatındaki artışlar, altcoin piyasasında sonraki artışlarla aynı zamana denk geliyor. Bu, özellikle son birkaç kripto piyasası döngüsünde geçerli oldu.

Örneğin, Temmuz 2020’de, DOGE sadece birkaç gün içinde 0,0022 ABD dolarından 0,0055 ABD dolarına yükseldi ve yaklaşık %150’lik bir artış gösterdi. Bu ayın başına doğru bu yine yaşandı ve ardından gelenler oldukça ilginçti.

Yıldız altcoin patlama yaptı! Altcoin mevsiminin ayak sesleri mi? 6

Temmuz’daki DOGE yükselişini takip eden iki aydan kısa bir süre içinde, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti neredeyse %10 düştü, bu da altcoinlerin kesinlikle patlama yaptığı anlamına geliyor. Birçoğu Ağustos 2020’yi en son gerçek altcoin sezonu olarak görüyor.

Geçmiş performansın gelecekteki davranışın göstergesi olmadığına dikkat etmek önemli. Fakat birincil kripto para birimi hakimiyeti %70’in üzerine çıktığı için, altcoinler son zamanlarda BTC’ye karşı mücadele ediyor. Bitcoin fiyatı bir çeşit konsolidasyon görürse, DOGE’nin artışı yaklaşmakta olan bir altcoin sezonunun habercisi olabilir.

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Flaş gelişme: En büyük hedge fonlarından biri Bitcoin piyasasına giriyor!

Coin Ajans

Hindistan’da sokağa çıkma yasağı: Kripto para piyasaları nasıl etkilenecek?

Coin Ajans

OMG’ye Tether dopingi: 22 ayın zirvesine çıktı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası