CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Yoksa Bitcoin 9k hattına veda mı ediyor? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin 9k hattındaki kritik destek seviyesini, şu an için koruyor. Ancak teknik göstergeler önümüzdeki hafta gerçekleşmesi muhtemel büyük bir hamleye işaret ediyor.


Bitcoin 9k bölgesinden çıkabilir! Yön yukarı mı?

Bitcoin 9000 dolarlık desteği birçok kez test ettiği için, geçtiğimiz hafta sergilediği zayıf performansını hala sürdürüyor. 

Bitcoin konsolide olurken; fiyatın, 12 Mart’tan bu yana sürekli olarak higher lows (bir öncekine göre daha yüksek dipler) yaptığı iddiası var.

En son dip, 8.700-8.900$ arasındaki alan. Bu, yükseliş işareti olarak görülse de fiyat 10.300$‘lık zirveden bu yana düşüyor.

koinmedya_brave

Ve o zamandan beri lower highs (bir öncekine göre daha düşük zirveler) oluşturuyor. Bu, hem yükseliş hem de düşüş argümanı olarak kullanıldığı için, piyasalarda genel olarak fikir çatışmasına yol açıyor.

Peki BTC, bir momentum değişimine ve büyük bir volatiliteye hazır mı? Bitcoin 9k bölgesine veda mı edecek?

Yoksa Bitcoin 9k hattına veda mı ediyor? 1 günlük BTCUSDT grafiği – Kaynak: TradingView

Grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin fiyatı şu anda 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaların (MA) üzerinde hareket ediyor.

koinmedya_brave

Aynı zamanda, 8.700-8.900$’lık kritik destek seviyesi hala korunuyor. Ve BTC’nin şu anda bulunduğu 9.050-9.100$ civarında daha küçük bir destek seviyesi oluştu.

Bu arada, Bitcoin fiyatı kısa vadede 9.300 doların üzerine çıkarsa, muhtemelen bir yükselen üçgen oluşturacak.

Yoksa Bitcoin 9k hattına veda mı ediyor?4 saatlik BTCUSD grafiği – Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikte, şu anda 9.150-9.200$ aralığından net bir kırılımı gösteriyor. Ve 9.000-9.050$ seviyesi tarafından desteklenenen bu bölge, destek ve direnç olarak bir çok kez test edilmiş.

Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat hareketi açısından bu, oldukça dikkat çekici. Çünkü bu seviyeler, çok küçük fiyat hareketlerinin görüldüğü dar bir aralığa sıkışmış durumda.

Ayrıca, fiyat bu kadar küçük bir aralıkta hareket ettiğinden, hacim giderek azalıyor. Böyle durumlarda hacim genellikle, yakın vadede gerçekleşmesi muhtemel herhangi bir kırılma hareketiyle ortaya çıkar.

Yoksa Bitcoin 9k hattına veda mı ediyor?Kripto para birimi piyasasının 1 günlük grafiği – Kaynak: TradingView

Bitcoin 9k bölgesine sıkı sıkıya tutunurken; altcoinler, Bitcoin’den daha güçlü görünüyor. Kripto paraların piyasa değeri, 255 milyar dolar (üstteki yeşil kutu) seviyesinde olduğu gibi, önceki her direnci, desteğe çevirerek net bir yükseliş eğilimi gösteriyor.

Bir sonraki büyük adım 270 milyar dolar olabilir. Bu seviye kırılırsa, 305 milyar dolara doğru bir hamle muhtemel.

Bitcoin için yükseliş senaryosu

Yükseliş senaryosu, esas olarak 9.200 dolarlık direnç seviyesinin kırılması üzerine kurulu. Ve destek seviyesinin tekrar test edilmesi boğa senaryosunu etkileyebilir.

bitcoin 9k Yoksa Bitcoin 9k hattına veda mı ediyor?4 saatlik BTCUSD yükseliş senaryosu grafiği – Kaynak: TradingView

9.200 dolardan sonra ilk potansiyel direnç seviyesi 9.400 dolarlık bölgedir. Grafikte görüldüğü gibi, bu seviye test edilmedi. Test, fiyatın geri çevrilmeyi doğrulamak için, bu seviyeye doğru yükseldiği anlamına gelir. Böyle bir ret bölgesi direnç görevi görür.

Bununla birlikte, grafik, mevcut fiyat seviyenin üzerinde henüz test edilmeyen birçok seviyeyi gösteriyor. Bitcoin 9k hattındaki kritik destek olan 9.200$’ı geçerse, yükseliş hızlanır. Bu seviyedeki direnç, desteğe dönüşerek 9.600$ olasılığını artırır.

Bitcoin 9k hattından çıkmak üzere; 9.200$’dan yükselerek, üçgen paternini oluşturur. Daha sonra, fiyatın 10.000-10.500 dolarlık bölgeyi test etme ihtimali güçlenir.

Bitcoin için düşüş senaryosu

Düşüş senaryosu, 9.200 dolar seviyesinden reddedilmek ve ardından 9.000 dolar destek seviyesini kaybetmek anlamına geliyor.

Dirence dönüşen önceki destek seviyesinden her reddediliş, fiyatın aşağı yönlü bir ivme gösterme ihtimalini kuvvetlendirecek. Bu sinyaller, yatırımcılara, Bitcoin fiyatının daha fazla düşmeye hazır olduğunu düşündürür.

Bununla birlikte,  9,400$, ardından 9,200$ desteği kaybedildi. Desteğe düşüş, alıcıların piyasaya yeterince girmediği anlamına geliyor. Bu da başka bir düşüş sinyali.

Bitcoin’in fiyatı 10.500 dolarlık hattı aştığında hızlanacak. Bu, tam tersi için de geçerli: 8.600 dolarlık destek kırılırsa, aşağı yönlü hareket de hızlı olacak. 

Bunun nedeni, 8.600 doların altında çok fazla destek seviyesinin olmaması. Yatırımcılara, fiyatın birkaç saat içinde hızlı bir şekilde 1.000$ düşebileceğini düşündürür.

Zira, fiyatın iki aydır korunan kritik bir destek seviyesinin altına düşmesiyle birlikte, traderların stop loss emirleri de aşağı doğru baskıya neden olabilir.

Bu durumda Bitcoin 9k hattından çıkar ve 8.600$’ın altında yer alan bir sonraki önemli destek seviyesi ise 7.500$ olur.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Blockchain.com borsası GBP sistemini başlatıyor

Coin Ajans

Bitcoin Teknik Analizi: 10 Aralık 2019

Coin Ajans

Yes Bank’in Kurucusu Para Aklamakla Suçlanıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası