CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Yorum-analiz: Bitcoin her an 3000 dolarlık mum atabilir! TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Yorum analiz Bitcoin’in her an yüzde 30 ile yüzde 60’lık bir hareket yapabileceğine işaret ediyor. Bir analist, volatilite analiz, üzerinden bu sonuca varıyor. Peki, bu hareket hangi yöne olacak?


Yorum analiz Bitcoin fiyatından büyük kırılma beklentisi

Analistler bunu birkaç defa belirtti. Bitcoin (BTC) şu an tarafsız bir bölgede. Kripto para 8,500 dolar desteğinin üzerinde kalmaya devam ediyor ve yukarıda da 10,000 dolar ile 10,500 dolar direnç bölgesi var.

Fiyat 9,000 dolar bölgesinde yatay seyir izliyor ve ne ayılar ne de boğalar bir trend belirlemede başarılı olamadı. Yine de volatilite analizi, Bitcoin piyasasının büyük bir hareketin artık “fokurdamaya” başladığını gösteriyor.

Bitcoin volatilite analizine göre yüzde 30 hareket kapıda

Blockroots kurucu ortağı Josh Rager, 12 Temmuz’da Bitcoin’in tarihsel volatilite endeksinin şu an 40’a yaklaştığını bildirmişti.

koinmedya_brave

Bu çok önemli. Çünkü ona göre “her seferinde BTC volatilitesi bu kadar düşük olduğunda ardından gelen haftalarda yüzde 30 – yüzde 60 arasında bir fiyat hareketi gelir.”

Aşağıdaki grafik de bu trendi gösteriyor. Bitcoin fiyatı bu yılın başında 9,000 dolardan 3,700 dolara yüzde 60 çökmeden önce, tarihi volatilite endeksi kısa süreliğine 40 seviyesinin altına dalmıştı. Yine 2019 boğa koşusu öncesi de bu volatilite endeksi 40’ın altına düşmüştü.

İlgili – Bitcoin altcoinler karşısında yılın dibinde! İşte kahraman altcoinler!

Şimdi ise volatilite bir kez daha kritik seviyeye yaklaşıyor. Bundan dolayı da Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda kritik bir kırılma yaşamasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

koinmedya_brave

Blockroots kurucusu ve kripto para tarderi Josh Rager’in (@Josh_Rager – Twitter) yaptığı BTC tarihi volatilite analizini gösteren grafik

Yorum analiz Bitcoin’in her an yüzde 30 ile yüzde 60’lık bir hareket yapabileceğine işaret ediyor. Bişr analist, volatilite analiz üzerinden bu sonuca varıyor. Peki, bu hareket hangi yöne olacak?

Grafik: TradingVIew.com

Peki, BTC kırılması hangi yöne olacak?

Genel olarak yakında Bitcoin’in makro öneme sahip bir kırılma yapacağı kabul ediliyor. Peki, bu kırılma hangi yöne olacak?

Bloomberg Intelligence’de kıdemli analist olan Mike McGlone, bunun yukarı yönlü olacağına dair bahse giriyor. Yakın zamanda Twitter’de bunun hakkında konuşarak Bitcoin’in görünümü ile ilgili şunları söyledi:

“Volatilite düşmeye devam etmeli. Çünkü Bitcoin’in yüksek spekülatif bir varlık olmaktan altın eşdeğeri bir kriptoya dönüşüm süreci devam ediyor. Yine de son sıkışmanın daha yüksek bir fiyat ile sonuçlanmasını bekliyoruz.”

Bunu söylerken de aşağıdaki grafiği paylaşıyor. Buradaki iki şey dikkat çekiyor. Son geri çekilkmede BTC 52 haftalık (bir yıllık) basit hareketli ortalamayı korudu. İkincisi ise Grayscale Bitcoin Trust (BTC için en önemli kurumsal yatırım aracı olarak görülüyor), son zamanlarda güçlü bir alım eğilimi sergiliyor.

Yorum analiz Bitcoin’in her an yüzde 30 ile yüzde 60’lık bir hareket yapabileceğine işaret ediyor. Bişr analist, volatilite analiz üzerinden bu sonuca varıyor. Peki, bu hareket hangi yöne olacak?

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Cardano Litecoin’i yerinden etti, sıradaki gelsin! TAKİP ET

Ripple düşmeye devam eder mi? TAKİP ET

Yatırımcıları heyecanlandıran Ethereum Çin yatırım ortaklığı TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası