CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Yorum-analiz: Bitcoin pump yaparsa şaşırmayın TAKİP ET

cardano haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin pump yaparsa şaşırmayın. Bir trader, BitMEX fonlama tahmin oranına dikkat çekiyor ve buradan BTC’nin 10,000 dolara yükselebileceği öngörüsünde bulunuyor.


Bitcoin pump yaparsa şaşırmayın

Bitcoin’in üçüncü halvingi kısa süre önce gerçekleşti. Kısa süreli volatilite dışında, BTC’nin durumunda ve haberlerde önemli bir gelişme yok. Durum böyle olunca, son 24 saatte lider kripto paranın fiyatının da pek değişmediğini görünüyoruz. Bu yazı hazırlanırken BTC 8,700 dolar civarında işlem görüyor.

Yine de analistler, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde yeniden zirve tırmanışına devam edeceği konusunda görüş bildiriyor. Önde gelen traderlerden biri, BTC’nin önümüzdeki günlerde 10,000 dolara doğru pump yapacağını belirtiyor.

İlgili – Efsane milyarder yatırımcı: “Şu ana kadar gördüğüm en karlı yatırım Bitcoin”

Bitcoin yükseliş hazırlığında

Söz konusu analist, bu yıl piyasalar pump yaparken XRP’nin 0.11-0.13 dolara düşeceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti. Şimdi de aşağıdaki göresi paylaşıyor.

bybit_koinmedya

Burada BitMEX’in Bitcoin vadeliler sözleşmelerinin ayrıntıları yer alıyor. Buradaki en dikkat çeken kısım 16 saatin “predicted funding rate” (fonlama oranı) yüzde 0.2085 göstermesi. Bu, bu oranın böyle kalması durumunda, short pozisyonlarlar pozisyonlarını korumak için her sekiz saatte long pozisyonlara yüzde 0.2085 oranında ödeme yapmalı anlamına gelir.

Bunu göz önünde bulunduran trader, “Bitcoin pump yaparsa şaşırmayın. Hızlı pump ve dump ile 10,000.”

Bitcoin pump yaparsa şaşırmayın. Bir trader, BitMEX fonlama tahmin oranına dikkat çekiyor ve buradan BTC’nin 10,000 dolara yükselebileceği öngörüsünde bulunuyor.

Bu kadar yüksek fonlama oranı genellikle piyasa trendi yön değiştirdiği zamanlarda görülüyor. Mesela BTC fonlama oranı Mart’ta yüzde 0.15’in altına gerilemişti.

“PlanB” takma adını kullanan analist de bu 10,000 dolara yükseliş tahminine bir nebze katılıyor. Son canlı yayın sırasında da bundan bahsetti.

İlgili – Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ona göre Bitcoin grafiği şu an teorideki “Bart” formasyonuna benziyor. Bu formasyona göre Bitcoin piyasası ilk önce dump yapacak. Ardından da birkaç gün içinde dump öncesi seviyelerden dikey olarak bir ralli başlatacak.

Uzun vadeli boğa

Bu arada Bitcoin’in uzun vadeli görünümü de boğa kalmaya devam ediyor. Bir trader de Mart’ta görülen 3,700 dolar ile BTC’nin dip seviyesinin görüldüğünü kaydediyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Kripto para borsası seçerken nelere dikkat edilmeli? TAKİP ET

Şok! Japonya Dijital Yen’e geçiyor – İşte ayrıntılar… TAKİP ET

Binance borsasından büyük Bitcoin müşterileri için özel muamele TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası