CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Yorum-Analiz: Bitcoin’in yeni zirvelere çıkabilmesi için bu seviyeye inmesi şart! TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin’in yeni zirve kaydetmeden önce 6,000 dolara düşme ihtimali var. Bir analist böyle bir öngörüde bulunurken, bu düşüşün uzun vadeli boğa durumunu bozmayacağını da belirtiyor.


Bitcoin’in yeni zirve öncesi düşme ihtimali var

Bitcoin fiyatı 9,000 dolar desteğini test etti. Bir analist de bunun üzerine şu değerlendirmeyi yapıyor. Klasik Fibonacci izleme analizine göre, BTC/USD 6,300 dolar ya da daha aşağı seviyeyi görebilir. Yine de uzun vadeli trend bundan zarar görmez.

Twitter’de “SteveCrypt0” ismini kullanan analist, mevcut fiyat tahminlerine alternatif bir analiz ortaya koyuyor.

Trader: 6,000 dolara “düzeltme sağlıklı” olur

BTC/USD paritesi şu an 9,200 dolar civarında. Analistler de riskler karşısında uyarıyor. Çünkü hisse senetleri piyasasındaki düşüşler, BTC fiyatında da gerilemeye sebep olabilir. BTC’nin de mevcut destek seviyesini koruyamaması, daha büyük bir düşüşe yol açabilir. Söz konusu destek seviyesi için günlük yayımlanan Bitcoin teknik analizi yazımıza bakabilirsiniz.

koinmedya_brave

SteveCrypt0 ise daha kötü bir senaryo dile getiriyor. Yine de ona göre bu kötü düşüş Bitcoin’in boğa durumunun çökmesi demek değil.

Analiste göre BTC/USD 6,300 doları ya da daha altını görebilir. Yine de daha geniş perspektiften yükseliş trendini korur. Bu öngörüsünün dayanağı ise 6,340 dolarda bulunan Fibonacci izleme seviyesi.

Analist şunları söylüyor ve aşağıdaki grafiği paylaşıyor: “6,300 dolara kadar gidebilir ve hatta 6k’yı görebiliriz. Yine de boğa kalabilir. Aslında 0.618 Fib seviyesindeki “golden pocket” bölgesine düşüş sağlıklı bir düzeltme olur.”

Bitcoin'in yeni zirve kaydetmesi önce 6,000 dolara düşmesi ihtimali var. Bir analist böyle bir öngörüde bulunurken, bu düşüşün uzun vadeli boğa durumunu bozmayacağını da belirtiyor.

koinmedya_brave

Kaynak: SteveCrypt0/ Twitter

İlgili – Borsalardaki yeni satış dalgası ile bitcoin düşer mi?

Fibonacci çizgileri, kısa vadeli destek arayan Bitcoin yatırımcıları için yoğun bir ilgi alanını temsil ediyor. Önceki yüksek seviyeler ile kıyaslandığında yüzde 61,8’lik bir geri çekilme BTC/USD için yeni bir şey değil. Bitcoin son zamanlarda bunu yapmaya daha yatkın görünüyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

2020’de BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin kabusu yaklaşıyor TAKİP ET

Ethereum 2.0 neden bu kadar önemli? TAKİP ET

Cointelegraph raporu: Halving sonrası Bitcoin yatırımcılarının yönü TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası