CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Yorum-analiz: Uzun süren Bitcoin yatay hareketi felaketle sonuçlanabilir! TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin uzun süredir 9,000 – 10,000 dolar bandında yatay hareket ediyor. Uzun süren Bitcoin yatay hareketi sonrası ciddi bir düzeltme gelebilir.


Uzun süren Bitcoin yatay hareketi felaketle sonuçlanabilir!

Bitcoin fiyatları Mayıs ayından beri 9,000 – 10,000 dolar koridoru içerisinde hareket ediyor. Bu süre zarfından birçok kez 10 bin dolarlık direnç seviyesini test etti ancak bir türlü 10 bin doların üstünde tutunamadı. Bu yatay seyirin ardından fiyatlarda ciddi bir düzeltme yaşanabilir. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında 2020 yılı boyunca yaşanan değişimi görüyoruz.

Bitcoin yatay hareketi Yorum-analiz: Uzun süren Bitcoin yatay hareketi felaketle sonuçlanabilir!

Yaklaşık 150 bin aktif takipçisi olan ve DonAlt mahlası ile analizlerini twitter üzerinden paylaşan analist, Bitcoin fiyatlarında uzun vadeli görünümün negatif yönlü olduğunu ileri sürüyor. DonAlt, Bitcoin’de kısa pozisyon almanın uzun pozisyon almaktan daha mantıklı bir yatırım stratejisi olarak görüyor. DonAlt’ın Bitcoin analizini aşağıda görüyoruz ve hedeflediği Bitcoin fiyat seviyesi 8,600 dolar civarında oluşuyor.

koinmedya_brave

Bitcoin yatay hareketi Yorum-analiz: Uzun süren Bitcoin yatay hareketi felaketle sonuçlanabilir!Lütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

Bitcoin fiyatlarına haftalık bazda baktığımızda DonAlt’ın haklı olduğunu görüyoruz. Zira haftalık bazda Stokastik RSI değerleri aşırı alım bölgesine girdi ve trend değişimi sinyali veriyor.

Bitcoin yatay hareketi Yorum-analiz: Uzun süren Bitcoin yatay hareketi felaketle sonuçlanabilir!

Stokastik RSI değerlerinin en son Şubat 2020 döneminin ortalarında aşırı alım bölgesine girdiğini görüyoruz. Ardından malum Korona Salgını kaynaklı küresel panik havası yaşandı. Bu panik havasının da etkisi ile Bitcoin 4,000 doların altına geriledi.

koinmedya_brave

Belki benzer boyutta olmasa da Bitcoin’de yeni bir düzeltme dalgası yaşanabilir.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Dikkat! Ethereum transfer değerleri 2018 dip seviyeleri altına indi

Coin Ajans

Bitcoin ile blockchain aynı şey mi? Aralarındaki fark ne? TAKİP ET

Net konuşalım: Altcoin sezonu başladı mı? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası