CoinAjans.com
Altcoin

Yüzde 200 Yapan Altcoin Sert Çakıldı! Binance CEO’su Nedenini Açıkladı

Kriptokoin.com – FOMO’ya girip Binance’in ilk borsa tekliflerinden (IEO’lar) biri olan Matic’i (MATIC) satın alanlar için korkunç bir gün. Altcoin’in fiyatı kısa sürede yüzde 75’den fazla düştü.  Bu kripto paranın fiyatı  iki haftada yüzde 200’e kadar değer kazanmıştı ancak şimdi ise baş aşağı gidiyor.

FairSpin

Matic yatırımcıları kan ağlıyor! Fiyat yüzde 75’den fazla düştü

Ticarette temel kural büyük bir yeşil mum almak değil, çünkü bu neredeyse kesinlikle acı verici bir düzeltmeye yol açacaktır. Bununla birlikte, bu pompayı satın alan kişiler bile, MATIC’in fiyatı yüksek bir rekor seviyeye ulaşır ulaşmaz kripto paradan çıksalardı kazanan taraf olabilirlerdi. Birçok ünlü analist MATIC’in çakılmasından sonra altcoin’lerle ilgili olumsuz görüşler dile getirdi ve diğer kripto paralarında sonunun böyle olacağını öne sürdü.

Matic fiyat grafiği
Matic fiyat grafiği

IEO’lar bu yıl ticaret hacimleriyle en büyük borsa olan Binance ile yeni bir trend haline geldi. Yeni fon toplama modeli, itibarı sayısız aldatmaca ile lekelenen ilk para tekliflerinin (ICO) yerine geçti. Önemli bir fark, IEO’ların bir borsa tarafından listelenmesidir.  Bununla birlikte, bu projelerden hiçbiri ilk fiyat patlamasından sonra sürdürülebilir bir büyüme gösteremedi. Bu nedenle bazı eleştirmenler, bunların sadece pump ve dump planlarını konu alan ders kitapları için örnekler olduğuna inanıyor.

StormGain

Binance CEO’su altcoin’i korudu ve düşüşün nedenini açıkladı

Bir grup hoşnutsuz yatırımcı Twitter’da Matic’te hakaretler savuruyor olsa da Binance CEO’su Changpeng Zhao, proje ekibinin %75’lik MATIC fiyat dump’ıyla hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor. Changpeng Zhao, bazı büyük yatırımcıların görünüşte paniğe kapıldığını ve bu kısır satış döngüsüne neden olduğunu açıkladı. Ancak, topluluğun bazı üyeleri Binance CEO’sunun açıklamalarını dikkate almıyor ve ekibin MATIC’in son yenilgisine doğrudan dahil olduğunu söylüyor.

1 saatte yüzde 70 değer kaybeden altcoin’deki satış baskısı nedeniyle herkes adres gösterilen proje ekibinden bir açıklama bekliyordu. Piyasada dolanan söylentiler arasında MATIC ekibinin, fazlaca kripto parayı piyasaya boşalttığı da var. İddialar üzerine MATIC’in kurucu ortağı olan Sandeep Nailwal, konuya yönelik açıklama yaptı ve şunları söyledi:

Kripto paradaki ani düşüşe etkimiz olmadığını çok kısa bir süre sonra açıklığa kavuşturacağız. Konuya yönelik detaylı bir analiz gerçekleştirerek bu belirgin manipülasyondan her zamankinden daha güçlü çıkacağımıza inanıyorum.

“Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist “Shitcoin” Dedi ve Şoke Eden Altcoin Öngörüsünü Paylaştı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Güncel Chainlink haberleri: Dev kripto aracılık şirketi, Chainlink desteğini açıkladı

“Popüler Altcoin, Milyarlarca Kullanıcıyla Büyük Piyasa Patlamasına Hazır!”

Coin Ajans

Bitcoin geliştiricisinden Ethereum hard forkuna eleştiriler

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası