CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Yüzde 50 çöküşü bilen trader: Bitcoin 8400 doları yeniden test edebilir

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin 8400 doları yeniden test edebilir. Piyasadaki yüzde 50’lik çöküşü doğru bilen önde gelen bir analist böyle bir uyarıda bulundu.


Bitcoin 8400 doları yeniden test edebilir

Son haftalardaki Bitcoin fiyat hareketleri, birçok kripto para yatırımcısını gafil avlamıştı. 10,000 dolardan 8,400 dolara çöküş, milyonlarca dolar değerindeki kaldıraçlı pozisyonları tasfiye etmişti. Bunun sonucunda birçokları bir süre kenara çekilmeyi tercih etti. Skew.com verileri bunu gösteriyor.

Buna rağmen öyle görünüyor ki Bitcoin bir kez daha 8,400 doları test edebilir. Önde gelen analist bu konuda uyarıyor.

Bitcoin 8400 doları yeniden test edebilir. Piyasadaki yüzde 50’lik çöküşü doğru bilen önde gelen bir analist bu konuda uyarıyor.

Çok az kişi BTC fiyat tahminlerini “Dave the Wave” gibi doğru öngörebiliyor. Özellikler de son aylarda başarılı tahminleri ile dikkat çekiyor. Geçen sene BTC 10,000 doların üzerindeyken, 6,400 dolara geri çekilmeyi öngörmüştü. Daha yakın bir zamanda ise 11,000 dolardan 8,500 dolara düşüş yaşanacağını söylemişti ki buna da şahit olduk.

İlgili – Ocak 2019 grafiği Bitcoin’in geleceğini gösteriyor olabilir mi?

Şimdi ise analist BTC’nin önümüzdeki haftalarda yeniden 8,400 dolara doğru yol aldığını söylüyor. Muhtemelen de Nisan’da yaşanır.

Dave, bu tahmini ile birlikte bir grafik de paylaşıyor. Bu grafiğe göre BTC’nin yeni bir yerel dip yapması, iki yıldır tekrar eden formasyonu tatmin edecek. Sonuçta uzun vadeli eğriyi de yeniden ziyaret etmiş olacak.

Uzun vade hala boğa

Kısa vadeli düşüşe rağmen, analist uzun vadeli gidişatın hala boğa kaldığını belirtiyor. Ona göre Bitcoin 2017 yılının tüm zamanların en yüksek değeri olan 20,000 dolar yolunda ilerliyor.

KoinMedya olarak analistin daha önce Bitcoin’in “kalkış öncesi türbülans” döneminden geçtiğini haber vermiştik. Bunu söylerken de aşağıdaki grafiğine referans yapmıştı. Burada BTC’nin 2016 yılındaki fiyat hareketi yer alıyor. 2016 yılı sonunda 800 dolardan başlayan ve bir yıl içinde 20,000 doları gören bir gidişattan söz ediyor.

İlgili – Dibi doğru tahmin eden analistten Bitcoin yükseliş çağrısı

Dave the Wave ayrıca önümüzdeki iki üç yıl zarfından BTC’nin altı haneli değeri göreceğine inananlardan.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin’in Uzun Vadeli Düzeltmesi Temmuz Ayında Sona Erebilir

Coin Ajans

Delphi’nin Bitcoin raporuna göre BTC’nin bir sonraki yönü neresi?

Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası