CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Zcash alım fırsatı veriyor olabilir mi? Detaylı teknik analiz

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Zcash alım fırsatı veriyor olabilir mi? Uzun zamandır adından söz ettirmeyen Zcash’i sizler için inceledik. Buyurun detaylı analizimize.


Zcash alım fırsatı veriyor

Analizimize öncelikle geniş perspektiften bakalım. Aşağıdaki haftalık grafik bize Zcash fiyatının son 3 yıllık serencamını gözler önüne seriyor.

Fiyat son 3 yılın en düşük desteğine dokunmuş durumda. Tarihte bu seviyenin altına düştüğü olmamıştı. Bu yüzden en güçlü destek hattında bulunduğunu belirtmek gerekir. Ancak olumsuz tarafından bakacak olursan bu seviyenin altında destek bulunmadığı için olası bir düşüş hareketi öngörülemez seviyelere savrulmalara yol açabilir. Bu yüzden işlemlerde Stop-Lose yani zararı durdur komutu mutlaka kullanılmalıdır.

Fiyatın en güçlü destek hattında olduğunu belirtmiştik. Buna mukabil RSI tam olarak aşırı satış sınırına dayanmış durumda. Hatta RSI bir önceki dip olan 10 Aralık 2018 seviyesinin bile altına inmiş durumda. Geri dönüş için en ideal noktada bulunuyor.

MACD kanadında ise 29 Temmuz 2019 tarihinde (olumsuz bir şekilde) yer değiştiren eğrilerin yeniden kavuştuğunu görüyoruz. Kesişim bu sefer pozitif yönlü olmaya doğru ilerliyor. Ayrıca eğrilerin histogram çizgisi altında olması yükseliş yönünde önünde geniş bir alan olduğunu gösteriyor.

Yani geniş ölçekte görünüm pozitif.

ZECUSD Günlük Grafik

Zcash alım fırsatıYukarıdaki günlük grafik bize MACD indikatöründe pozitif uyumsuzluk işareti veriyor. Pozitif uyumsuzluklar fiyat ve indikatör grafiklerinde dip seviyelerin ters yönde gitmesi durumunda oluşur ve yükseliş işaretidir.

Fiyat Temmuz ayından bu yana düşüş seyrinde devam ederken MACD aksi istikamette yani yükselerek ilerliyor. Ayrıca MACD son histogram çubuğunda kırmızı çubuğun kısalmış olması da trend dönüş işaretlerinden biri olarak yorumlanabilir. Her iki işaret de yükseliş yönlü denilebilir.

RSI kanadında ise grafiğin aşırı satışa girdiği görülüyor. Grafik aşırı satış bölgesine, satıcıların fazla efor sarfederek yoruldukları ve daha fazla ilerleyecek güçleri kalmadığında girer. Ayrıca grafikte son tamamlanan mumun doji mumu oluşu da yükseliş işaretlerinden. Bu durum ayrıca kayda değer bir işaret sunuyor.

ZECUSD 4 Saatlik Grafik

Zcash alım fırsatı

Yukarıdaki grafik bize 40 dolardaki direnci net bir şekilde gösteriyor. Ancak şu da var ki bu görüntü ters omuz baş omuz formasyonunun tam ortasında olduğumuz izlenimini veriyor. Zcash indikatörlerin de işaret ettiği gibi yükseliş yönünde tepki verirse ilk hedefi 40 dolardaki direnç olacaktır. Bu seviyenin kırılamaması formasyonun sağ omzunu tamamlama adına geri dönüşüne yol açar. Sonrasında ise formasyonun çalışarak yukarı doğru harekete geçmesi olası.

Grafiğin dip noktada 25 dolara kadar gerilediğini de akıldan çıkarmamak gerek. ZCash son 24 saat içinde %1.40 oranında yükseldi.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

ZCASH hakkında daha fazlası için Tıklayın

İlgili Haberler

İşte merakla beklenen kripto 2020 ikinci çeyrek raporu! TAKİP ET

Kripto Para sektörünün en çok kazananı kimler? TAKİP ET

Bitcoine yatırım yapmanın getirdiği 10 büyük risk ve korunma yolları TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası