CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

ZCash Ethereum haberleri üzerine sıçrama yaptı – Devamı gelir mi?

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

ZCash Ethereum haberleri üzerine fiyat sıçraması kaydediyor. Bu yükseliş devam eder mi? Teknik verilere bakalım.


ZCash Ethereum haberleri üzerine sıçrama yaptı

Bir zamanlar kripto varlık sektörünün yıldızı olan gizlilik coini Zcash (ZEC), piyasa performansı açısından bu yıl zor anlar yaşıyor. Hatta daha 2019 öncesi sürekli düşüş yaşayan Bitcoin karşısında bile ayı trendindeydi. Ancak şimdi ZEC fiyatı küçük bir sıçrama kaydetti. Çünkü birkaç gün önce yayımlanan Ethereum Geliştirme Teklifi (EIP) potansiyel Zcash – Ethereum entegrasyonunun teknik yönlerini açıklıyor.

Günlük ZEC/BTC grafiğinden başlarsak, bu haber ile fiyat yükselişinin aynı zamana denk geldiğini görürüz. Bu gelişme, oluşmakta olan orta vadeli düşüş trendini (özellikle histogramda) sekteye uğrattı. Bununla ZEC henüz yeni kaybettiği desteğin üzerine çıktı. Ayrıca Eylül ayından bu yana ilk defa 55 EMA ile temasa geçti.

ZCash Ethereum haberleri üzerine fiyat sıçraması kaydediyor. Bu yükseliş devam eder mi? Teknik verilere bakalım.

ZEC grafiği – Kaynak: TradingView

Eğer Zcash günlük grafikte 21 EMA’yı korursa, 55 EMA’ya doğru yeni bir girişim görebiliriz. Kraken borsasındaki hacim yükseliş sırasında küçüktü. Ancak yoğun satın alma (veya ABD Doları eşleşmesinde ağır alım, aşağıya bakınız) yoluyla kolayca hareket ettirilebilecek bir doktrin piyasası olduğuna işaret ediyor.

İlgili – Ethereum, ZCash ve Cardano Aralık ayına odaklandı

Binance üzerindeki günlük USD(T) paritesine geçersek ise potansiyel olarak büyüyen bir güç tablosu ile karşılaşırız. Birincisi ve en önemlisi, USDT karşısında hızla artan bir hacim profili görüyoruz. Eylül’ün başından bu yana ise fiyat düşüşü düzleşirken, hacim artışı da hız kazandı.

ZCash Ethereum haberleri üzerine fiyat sıçraması kaydediyor. Bu yükseliş devam eder mi? Teknik verilere bakalım.

ZEC grafiği – Kaynak: TradingView

Bu arada günlük grafikte boğa RSI sapması ile yakın zamanda oluşan çift dip görüyoruz. Bu ümit verici bir durum. Ancak aynı formasyonun Eylül – Ekim arasındaki da görüldüğünü hatırlatarak, o zaman fiyat yükselişinin 55 EMA’da durdurulduğunu da söyleyelim. Şimdi, 21 EMA sonbaharın en düşük döneminde oluşan direnç ile birleşiyor.

İlgili – 2020 itibariyle en karlı kripto madenciliği hangi coinde?

Son olarak 3 günlük grafikte ZEC’in ne kadar derinlere kadar düştüğünün farkına varıyoruz. Bu grafikte 35 dolar kritik bir seviye ve eğer ZEC bunun üzerine çıkabilirse, o zaman dip seviyesinin artık oluştuğunu düşünebiliriz.

Kaynak

İlgili Haberler

Tarihin en büyük hack saldırısında başrolde Bitcoin var TAKİP ET

Ripple boğaları fiyatı satış baskısından kurtarabilir mi?

Coin Ajans

Analiz: Tezos şiddetli yükseliş dalgası ikinci safhasına geçmiş olabilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası