CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Zenginlerin Bitcoin ilgisi neden arttı? Servet danışmanı açıkladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – 4 Ocak Pazartesi günü CNBC’ye bir röportaj veren UBS Özel Servet Danışmanı Alli McCartney, zengin müşterileri arasında neden Bitcoin ilgisinin çok arttığını açıkladı.

Bitcoin ilgisi zenginlere kayıyor

Önemli bir süredir çok fazla ilgi var. Çok zengin bireylerin çoğu, parasını geleneksel finans kaynaklarında kazananlar bile risk alıyor. Ve risk alma kavramını anlıyorlar.

Bence kurumlar gibi davranan bireyler şimdi bir varlık tahsisi oyunu üzerinden devreye giriyorlar ve bence böyle bir yükseliş görmenizin nedeni bu, bazı gerçekten büyük alımlar.

Kurumsal benimsenme artıyor

Kripto para biriminin tarihçesine ve yatırımcı profilinin değişimine de atıfta bulunan McCartney, kurumsal benimsenmeye değinmeyi ihmal etmedi.

İlk birkaç yılın öyküsü, Bitcoin’in apolitik ve çeşitlendirici olabilecek bir değer deposu olduğuydu. Sonra ileri sardığımızda sayıların arttığını görüyorsunuz, bu da insanların her zaman ilgisini çekiyor. Bloomberg Galaxy Index formunda benimsenmeyi görüyorsunuz. Sonra bir emanetçi olarak Fidelity’ye gidiyorsunuz ve şimdi onunla alıp satmanıza izin veren PayPal’dasınız.

Uzun vadeli BTC tutma sebepleri artıyor

Benimsenme ve fiyat artışında paralelliğe dikkat çeken server danışmanı, spekülasyonların yavaş yavaş kaybolduğu görüşünde.

Yani benimseme artıyor, fiyat artıyor ve piyasada tahviller gibi çeşitlendirici olma açısından mevcut alternatiflerin eksikliği, göreceli risk-getiri açısından büyük ölçüde sıra dışı olmaya başladı. Ve bu arada, bir perakende yatırımcının aksine, bunların spekülatör olmadığı varsayımı. Bunlar, para birimi için bir tür önemli taban oluşturabilen uzun vadeli satın alma sebepleridir.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin’de 2017’den Beri Görülmeyen Balina Yükselişi! Bu Neyin Habercisi?

Coin Ajans

2 Usta Analist: Bitcoin’in Haftalık Grafikleri Bu Seviyelere İşaret Ediyor!

Son 4 Ayda Grayscale Bitcoin Trust Aracılığıyla 26.000 BTC Satın Alındı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası