CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Zimbabve kripto para birimlerini düzenleme yoluna gidiyor

kripto para haber coinajans

Bankaların 2018’de kripto ödemelerini işleme koymasını yasaklayan Zimbabve Rezerv Bankası, ülkede yeni kripto para düzenlemeleri uygulamaya hazırlanıyor. Yerel kaynaklarda çıkan haberlere göre merkez bankası Zimbabve’deki kripto şirketlerinin faaliyetlerini yönlendirmek için bir politika çerçevesi hazırlamaya başladı.

Zimbabve kripto para birimlerini düzenlemeye hazırlanıyor

Zimbabve Rezerv Bankası’nın finansal piyasalar ve ulusal ödeme sistemleri müdür yardımcısı Josephat Mutepfa, ülkenin bir fintech çerçevesi geliştirmeye başladığını zira düzenlemede her şeyin yapılandırılması gerektiğini kaydetti. Yönetici, düzenleyici çerçevenin, kripto para şirketlerini nasıl faaliyet gösterecekleri konusunda değerlendireceğini de sözlerine ekledi.

Cuma günü Bulawayo şehrindeki Sound Prosperity Ekonomik Forumu’nda konuşan Mutepfa, bir şirket bu piyasa girdiğinde iyi niyetli bir ürün olarak var olduğunu kanıtlaması gerektiğini söyledi.

Ekonomisi çöken ülkede insanlar Bitcoin ve dijital paralarla ayakta kalabilir

Şubat ayında Uluslararası Para Fonu, Afrika ülkesi Zimbabve’nin ülke enflasyonu ve gıda kıtlığı ile mücadeleye devam ederken ekonomik ve insani bir krizle karşı karşıya olduğunu bildirdi. Ülke, 2008 yılında dünyanın en kötü hipenflasyonundan birine tanık oldu ve hâlâ iyileşmedi.

Ülkede kripto para birimlerine izin vermek, insanların ulusal para biriminden kaçınmasına ve hiperenflasyonla mücadele etmek için Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini kullanmasına yardımcı olabilir.

coinnounce

16 Mart Bitcoin analizi: BTC çok kritik bir eşikte


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

ETH 2.0 sözleşmesine kilitlenen Ethereum miktarı 2 milyar doları aştı – Fiyat nereye gidiyor?

Bitcoin borsası Binance, 6 kripto para çiftini borsadan çıkarıyor

Çin Merkez Bankası: Bizim Dijital Paramız Bitcoin’den Farklı Olacak

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası