CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Zor bir Kasım ayının ardından Bitcoin toparlanmaya başladı

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Yoğun geçen bir sürecin ardından Kasım ayının sonuna doğru Bitcoin fiyatları, toparlanmaya başladı. Bu sayede Kasım ayındaki krizin maliyeti bir nebze de olsa giderildi.


Bitcoin toparlanmaya başladı

2018 yılının Kasım ayı tekerrür etti ve 2019 yılının Kasım ayında da Bitcoin fiyatlarında ciddi düşüşler yaşandı. Geçtiğimiz Kasım ayında Bitcoin Cash hardfork’u ve piyasada gelişen olumsuz atmosferin ardından Bitcoin ve kripto para piyasalarında ciddi erime yaşandı. Bitcoin fiyatları 3.200 dolar bandına geriledi. Toplam kripto para piyasaları değeri ise 100 milyar dolar değerine kadar düştü. Kasım 2019 yılında yaşanan birçok olumsuz gelişmeye rağmen Bitcoin, Kasım ayının sonuna doğru toparlanmaya başladı ve 7.500 doların üstüne çıktı. Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre BTC, 7.765 dolardan işlem görüyor. Toplam kripto para piyasası değeri ise 210 milyar dolar civarında.

2019 Kasım ayında neler yaşadık?

i- 1 hacker saldırısı ve 1 dolandırıcılık eylemi Bitcoin piyasalarına şok etkisi yaptı. Birkaç gün önce Upbit Borsasından 342 bin Ethereum (yaklaşık 50 milyon dolar) çalındı ve IDAX Borsası sahibi ise kendi borsasındaki kripto paraları çalarak kayıplara karıştı.

ii- İddiaya göre PlusToken ponzi yapılanması vurgunda bulunduğu Bitcoin’leri piyasaya dump ediyor ve günlük 1100 BTC satışa sunuluyor ve ciddi satış baskısı oluşturuyor.

Lütfen Bkz: İddia: PlusToken ponzi vurgununun Kasım ayındaki Bitcoin dalgalanmasında etkisi var

iii- Bitcoin madencileri madencilik donanımı teknolojisini yenilemek için Bitcoin satıyor. Madenci kapitalizasyonu da Kasım’da 2019 Bitcoin dump’ına neden oldu. Bitmain yeni madencilik ürünleri, madencileri cezbediyor.

Lütfen Bkz: Bitmain yeni madencilik ürünü Antminer S17+ ve Antminer T17+ tanıtıldı

iv- Çin yönetimi, blockchain teknolojisine yönelik kucaklayıcı tavrının aksine Kasım ayının sonuna doğru Bitcoin ve kripto paralar üzerindeki baskıcı tutumunu arttırdı. Kripto para ticaretine yönelik ciddi engeller ve yasaklar getirdi.

Yukarıda madde madde özetlenen tüm olumsuz gelişmelere rağmen Bitcoin Kasım ayı sonuna doğru toparlanmaya başladı. Aşağıdaki grafikte son ay içerisinde yaşanan Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Kaynak

İlgili Haberler

Efsanevi Wallstreet yatırımcısından dikkat çeken Bitcoin yorumu! TAKİP ET

Coinajans.com

Gözler Bitcoin grafiğindeki ters omuz baş formasyonunda!

Coin Ajans

Ünlü Bitcoin boğası konuştu, büyük hedefi verdi! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası